Související zápas

SOKOLI Pardubice
593_20180922_104123.jpg

Potřetí v řadě doma, poprvé na Dašické. Sokol v neděli hostí Boleslav

Mladá Boleslav je pro Pardubice za poslední rok nejčastějším soupeřem. V minulé sezoně se tyto dva celky střetly celkem šestkrát, utkaly se také na konci srpna v Poháru, vždy zvítězila Boleslav. Tým z města automobilů zvítězil nad mužstvem z města perníku v Tipsport Superlize jedenáctkrát v řadě, Sokol naposledy slavil výhru v lednu 2015, když na domácí půdě vyhrál po nájezdech.

Oba týmy měly start do sezony mírně opožděný, Sokol kvůli zdravotním problémům, Boleslav se účastnila turnaje ve Švédsku. Úřadující mistr nezažívá suverénní vstup do nového ročníku, v prvním utkání vybojoval výhru v Otrokovicích až v prodloužení. Následně podlehl těsně 5:6 Chodovu a ve středečním dopoledním duelu určeném pro školy porazil Bohemians 8:7.

Východočeši měli velkolepý vstup do sezony, ne úplně výsledkově, ale uspořádanými zápasy v ČSOB Pojišťovna ARENĚ. V sobotu jejich výhře 5:3 nad Českou Lípou přihlížely více než dvě tisícovky diváků. V pondělním zápase určeném pro školy překonali rekord v návštěvě na utkání základní části Tipsport Superligy, ani 5 108 fanoušků jim však nepomohlo k druhé výhře, Znojmu podlehli těsně 5:6.

Pro Sokol se bude jednat o první utkání v letošní sezoně v domácí hale na Dašické. Klub si připravil pro fanoušky speciální poděkování za parádní podporu v prvních dvou utkáních, tím je vstupné na duel s úřadujícím mistrem zdarma. „Musíme porážku hodit rychle za hlavu a přes týden se připravit na Mladou Boleslav, která je v soutěži největším favoritem. Chceme Boleslav potrápit a získat tři body. Věřím, že nám k tomu pomohou i fantastičtí fanoušci,“ zve na utkání pardubický obránce Lukáš Prix. Pardubice se představí před domácími diváky na nějaký čas naposled, jelikož je poté čekají čtyři zápasy v řadě na venkovních hřištích. Znovu doma budou hrát až 12. října proti Ostravě.