919_20211006_100252.jpg

Pražský dvojzápas! SOKOLI se utkají s SKV a Tatranem

Pátek a neděle. Stejné město, jiný soupeř. Páteční večer nabídne utkání s SKV, nedělní odpoledne pak zápas s dosud neporaženým Tatranem Střešovice.

Hrozivý start ligového ročníku zažili florbalisté SKV. Prvních pět zápasů prohráli s celkovým skóre 14:46. V posledním utkání na tento start ale dali velmi rychle zapomenout. Na domácí půdě zničili Českou Lípu 8:1 a na tento dominantní výkon budou chtít navázat v zápase proti SOKOLŮM. Kanadskému bodování týmu vévodí předsezónní posila z Ústí nad Labem, Viktor Kopecký, který zaznamenal 8 kanadských bodů.

V tabulce se aktuálně nenachází lepší klub, než nedělní soupeř Pardubic, Tatran Střešovice. “Bez ztráty kytičky” zatím prochází střešovický klub Livesport Superligou.  Nachází se sice na druhém místě, ale pouze proto, že Vítkovice, které jsou první, mají odehraný o zápas více. Velké posilování před sezónou se zatím Tatranu vyplácí, lídrem kanadského bodování týmu je navrátilec do střešovického dresu, Marek Beneš, se 17 body (7+10). Střelcům týmu vévodí další předsezónní posila, David Šimek, který přestoupil ze švýcarského UHC Thun, s osmi brankami.

Povede se SOKOLŮM navázat na dobré výkony ze Sparty a Bohemians a získat cenné body do tabulky?

7. kolo Livesport Superligy začíná v pátek 8. října v 20 hodin a následné 8. kolo začíná v neděli 10. října v 17 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Lukáše Prixe:

Páteční zápas s SKV je pro nás hodně důležitý, s těmito tymy potřebujeme brát body, nejlépe všechny 3. I když máme teď nějaké kluky mimo, tak věřím, že když se budeme držet naší hry, kterou máme dobrou, tak vyhrajeme. Nedělní zapas s Tatranem bude samozřejmě asi těžší, ale mohlo by nám naopak sedět, že budeme v roli outsidera a můžeme hrát s klidnou hlavou.

Livesport Superliga 7. a 8. kolo:

Pátek, 8. října, 20:00, TJ Sokol Vinohrady: TJ Sokol Královské Vinohrady – SOKOLI Pardubice

Neděle, 10. října, 17:00, Sportovní centrum Řepy: Tatran Střešovice - SOKOLI Pardubice