971_20220221_183058.jpg

Přemek Pakosta: V zápasech play-down bude spousta soubojů a emocí

Kapitán “A” týmu Přemek Pakosta, který zažil velice vydařenou individuální sezónu se v rozhovoru vrací k základní části, změnách v týmu a vyhlíží důležité boje v play-down.

Máte za sebou základní část, jak ji hodnotíš?

Když to vezmu z herního pohledu, tak základní část byla jako na horské dráze. Dokázali jsme zahrát velmi dobré zápasy, ale záhy byly vystřídány těmi špatnými. Přestože jsme obrali o body některé týmy z horní části tabulky, tak naopak jsme darovali body týmům kolem nás, a proto nás nyní čeká play-down.

Po výměně trenéra jste začali sbírat body, byl to pro vás důležitý impuls?

Zdá se, že výměna trenéra byla správná volba. Přineslo to zlepšené výkony, které se, doufám, potvrdí i v play-down.

S výměnou trenéra přišly také návraty do řad týmu, jak je vnímáš?

Návraty Zeziho a Buriho jsou pro nás velkým přínosem nejenom na hřiště, ale především i do kabiny. Mají hodně zkušeností, které nám v průběhu sezóny chyběly, a které budou v play-down velmi důležité.

Tobě osobně se dařilo nadmíru, jak tuto základní část vnímáš individuálně?

Začátek nebyl úplně dle mých představ, co se týče bodů, ale nakonec to není tak zlé. (úsměv)

Do play-down půjdete proti SKV, co od série očekáváš?

Jsem rád, že nám osud přidělil právě SKV. Zápasy v play-down mají velký náboj, spousta soubojů a emocí...předpokládám, že tomu tak bude i teď.

S boji o záchranu již máš zkušenosti, co je v nich nejdůležitější?

Maximální nasazení, koncentrace a odhodlání jsou základními pilíři úspěchu. Hraje se na 4 vítězné zápasy, takže je možné, že se některý nepodaří vyhrát, přesto nesmíme klesat na mysli a stále plnit základní body.

Především díky výhře na Chodově jdete do play-down s výhodou domácího prostředí, vnímáš tyto dva body zpětně jako nejdůležitější v sezóně? 

Jistou výhodu prvních zápasů doma vnímám, ale výhru na Chodově nepovažuji jako nejdůležitější v sezóně. Nejdůležitější zápasy sezóny nás teprve čekají a pokud v nich ukážeme sílu třeba jako na Chodově, tak věřím, že můžeme uspět.

Aktuálně máte poměrně velké hráčské absence, jak těžké bude se s nimi popasovat?

Bohužel je to tak, jak to je a musíme se s tím vypořádat. Teď jsme měli nějaký čas potrénovat a sehrát se, takže věřím, že se s tím vypořádáme dobře