835_20201210_155500.jpg

Přemek Pakosta: Za body jsem rád, více mi však jde o týmové výsledky

Přemek Pakosta, odchovanec regionálního klubu Sokol Lubná, je členem našeho klubu od léta 2015, kdy přestoupil z klubu Florbal Litomyšl. Během pěti let v pardubickém dresu se stal základním kamenem základní sestavy SOKOLŮ a při absenci kapitána Formánka dokonce obléká kapitánskou pásku. V rozhovoru popsal hlavní důvody víkendového neúspěchu, svou aktuální roli v týmu, či vyhlídky k dalším zápasům.

Do zápasového kolotoče jste se vrátili téměř po dvou měsících, jak jste se na restart připravovali?

V době, kdy byly zakázané společné tréninky, tak jsme trénovali individuálně doma. Měli jsme připravený tréninkový plán od „Móci“ (kondiční trenér Petr Mocek). Většinou se jednalo o běhy a posilování s vlastní vahou, protože nic jiného se během lockdownu dělat nedalo. Přestože to nebylo vůbec snadné a většina nepředpokládala, že se Superliga spustí takto rychle, tak jsme plnili plány v maximálním úsilí, abychom si udrželi kondici, kterou jsme nabrali během letní přípravy. Po povolení jsme měli hlavně společné tréninky v hale, abychom si zvykli na florbalku a pilovali náš herní styl.

Los jste už asi moc těžší mít nemohli, jaké měl tým očekávání právě od zápasů s Boleslaví a Chodovem?

Dva zápasy o víkendu s Boleslaví a Chodovem byly na úvod hodně těžké. Asi nikdo nečekal, že budeme mít v tabulce o 6 bodů více. Byli jsme natěšení a věděli, že nemáme co ztratit. V zápasech jsme mohli jenom překvapit, což se bohužel nepovedlo

Sobotní utkání v Boleslavi se výsledkově nepovedlo, co jste chtěli do nedělního zápasu změnit?

Boleslav nás přehrála úplně ve všem. Svou roli sehrála hlavně jejich zkušenost a rozehranost z předešlých zápasů. Věděli jsme, že Chodov nehraje tak aktivní florbal a hrozí hlavně z brejkových situací, takže jsme jim nechtěli tyto příležitosti nabízet. Zároveň jsme chtěli zlepšit hru v útočném pásmu a tlak do branky.

V nedělním utkání jste předvedli zlepšený výkon, ovšem opět byl velký problém v první třetině, čím si to vysvětluješ?

Prvních 10 minut jsme hráli dobře, poté jsme upustili od naší hry a dělali nesmyslné chyby, které Chodov trestal. I přes zlepšený výkon ve zbylých dvou třetinách nás výpadek stál vítězství. Nevím, čím si to vysvětlit a proč se tak stalo, ale musíme se z toho poučit a při nejlepším už nikdy neopakovat.

V minulém ročníku jsi byl nejproduktivnějším hráčem SOKOLŮ. Pociťuješ, že by jsi měl být jedním z tahounů týmu?

Po bodově poměrně povedené sezóně bych asi měl potvrzovat i nadále svou herní kvalitu, ale nejsem hráč, který se upíná na body a nějakou individuální slávu. Vzhledem k tomu, že už patřím k těm "starším" a zkušenějším v týmu, tak se ode mě zřejmě něco očekává, ale spíše mě zajímá týmový výkon a má předvedená hra než počet kanadských bodů.

V začátku sezóny se ti bodově nedařilo. V neděli jsi to však protrhl a za zmínku stojí rozhodně nahrávka přes celé pásmo na gól Jana Savického. Jsi rád, že jsi znovu zaznamenal body?

Ano, bodově jsem se trochu trápil a v zakončení to nebylo ono. Za první body v sezóně jsem určitě moc rád a těší mě to, avšak na body do tabulky to nestačilo, což mě samozřejmě mrzí.

Jak se osobně těšíš na zápasy s Ostravou a Hattrickem?

Čekají nás dva těžké zápasy. Musíme se poučit z chyb z chyb a v následujících zápasech je neopakovat. Pokud navážeme na herní výkon ze třetí třetiny proti Chodovu, tak věřím, že oba zápasy můžeme vyhrát. Čeká nás zápas doma na Dašické a poté v pondělí před televizními kamerami v Brně, takže se na zápasy těším a věřím v dobré výkony.