663_20190429_115654.jpg

První branka v reprezentaci po 79 vteřinách? Vysněný start, říká Lukáš Kučera

Věkem ještě dorostenec, po celou uplynulou sezonu už ale pardubický útočník Lukáš Kučera nastupoval v juniorské kategorii, kde navíc nebyl rozhodně jen do počtu. V KB lize juniorů nastřílel ve 37 zápasech 42 branek a připsal si také 31 asistencí. I díky těmto číslům se probojoval do národního výběru U17, s nímž absolvoval v minulém týdnu v Chomutově mezinárodní turnaj a při své první reprezentační zkušenosti zaznamenal ve čtyřech utkáních tři góly, k nimž přidal také jednu asistenci.

V prvním mezinárodním měření sil s národním výběrem U17 jste nepoznali v Chomutově hořkost porážky, jak celý turnaj hodnotíš?
Turnaj hodnotím velmi kladně, protože jsme porazili týmy Finska i Švýcarska, všechny zápasy byli velmi náročné, ale po taktické stránce jsme je všechny až na jednu remízu zvládli.

Byla to pro tebe první reprezentační zkušenost, jaká tedy z tvého pohledu byla?
Byla to obrovská zkušenost. Hodně nám to dalo jak po stránce hráčské, tak i lidské. Měli jsme výborné zázemí a profesionální přístup od trenérů i masérů.

Svou první reprezentační branku jsi vstřelit hned po 79 vteřinách, to byl asi vysněný start, že?
Určitě to byl vysněný start, ale nečekal jsem, že se mi splní. Víc mě však potěšilo, že jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Jak bys svou první trefu popsal? V dalších zápasech se ti povedlo skóroval ještě dvakrát a připsal sis i asistenci, z tohoto pohledu můžeš být tedy spokojený?
Ano, bylo to první střídání a vzniklo to ze standardky ze středu, kdy spoluhráč vystřelil a já dorazil odraženým míček do branky. Spokojený jsem velmi, protože jsem nepředpokládal, že se mi tak zadaří.

V závěru juniorského play off jsi byl zraněný, jak to tedy pro tebe bylo náročné se do toho v závěru sezony ještě dostat?
Bylo to na hraně. Několik dní před reprezentačním srazem jsem si myslel, že kvůli zranění nebudu moci nastoupit. Postupným cvičením jsem se dal do pořádku a vše dopadlo dobře.

Byla to pro sladká tečka za klubovou sezonou? Věkem jsi byl ještě dorostenec, přesto jsi odehrál v podstatě celý ročník v juniorech, jak sezonu hodnotíš?
Byla to krásná tečka, končit sezónu v reprezentačním dresu. A sezonu v juniorech hodnotím velmi kladně, protože jsme měli velmi mladý tým a věřím, že příští sezónu zakončíme ještě lepším umístěním.

Do Sokola jsi se dostal přes dva týmy, jaká byla tvá cesta? Už ve starších žácích jsi hrál o kategorii výše, to samé poté v Pardubicích. Blíží se Sokolská výzva, ve které budou mít hráči od dorostu stát i tvými spoluhráči...
S florbalem jsem začal v 5 letech v FBK Lubná, ve vesnici, kde bydlím. Jako starší žák jsem přestoupil do Fbc Peaksport Litomyšl, kde jsem strávil dvě sezony, po kterých jsem přestoupil právě do Sokola Pardubice. Sokolskou výzvu bych mladým hráčům určitě doporučil, aby si zkusili něco nového.