964_20220201_180230.jpg

První z dohrávek. SOKOLI se utkají s Chodovem

Pardubický “A” tým musí dohrát dva zápasy, které musely být z důvody pandemie koronaviru odloženy. První ze zápasů odehraje již ve středu na Jižním Městě s týmem FAT PIPE Florbal Chodov.

Florbalisté z Jižního Města se aktuálně nachází na šestém místě, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off. Toto umístění jim už nikdo z jejich rukou nevezme, stále ale mají možnost posunout se až na čtvrté místo, které by znamenalo výhodu pro čtvrtfinálovou sérii. Chodov těží z dravého mládí. Lídr individuálních statistik je mladý útočník Petr Majer, který má na svém kontě 51 kanadských bodů a je druhým nejlepším hráčem v této statistice celé soutěže. V brance se Chodov opírá o jistotu v podobě  Karla Hodíka, který za svá záda pustí průměrně pouhých 4,66 branek na zápas.

SOKOLI postupně natahují sérii bez výhry. V posledních třech zápasech se jim zvítězit nepodařilo, bez bodu ale neodešli. Ze zápasů s Libercem a Českou Lípou si odnesli bod za prohru v prodloužení, respektive nájezdech. Obrovské zlepšení zaznamenala přesilovková formace SOKOLŮ. Úspěšnost přesilových her se pod trenérem Koubkem zvedla téměř o 20%, aktuálně mají SOKOLI tuto úspěšnost 46,15% a z nejhorší přesilovky v lize se stala pátá nejlepší! Na co “A” tým nebude chtít navázat, jsou rozhodně poslední vzájemné zápasy s Chodovem. Poslední výhra nad tehdejším TJ JM Pedro Perez Chodov, se datuje do 8.2.2014. V tomto zápase si připsal pět kanadských bodů Ivo Teichman, čtyři kanadské body Martin Zozulák a tři body si připsal také Jakub Burian.

23. Kolo Livesport Superligy začíná ve středu 2. února v 19:30 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Davida Žáčka:

Jsme si vědomi toho, že postup do předkola play-off je pro nás již téměř nereálný. Hrajeme nyní hlavně o co nejlepší postavení do bojů o udržení a psychologickou výhodu nad soupeři. Na hřišti necháme všechno, abychom při středečním večeru potěšili všechny fanoušky.

Livesport Superliga, 23. kolo: 

Středa, 2. února, 19:30, SH Jižní Město: FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice