Související zápas

SOKOLI Pardubice
1100_20230317_191536.jpg

Rozhodující zápas je tu. Kdo se bude radovat z udržení Superligy?

Naprosto vyrovnaná série mezi SOKOLY a Otrokovicemi dospěla až do sedmého zápasu. Ten se odehraje v sobotu a jeho vítěz se bude moci radovat z udržení

Pokud použijeme hokejovou terminologii, není více než posvátný “game seven“. Tím je myšlený sedmý zápas v play-off o Stanleyův pohár, do sedmého zápasu dospěla také série mezi Pardubicemi a Otrokovicemi. Vítěz zápasu bere vše, poražený by musel o záchranu bojovat ještě velmi dlouho. Již před sérií bylo jasné, že bude velmi vyrovnaná, logicky tedy došla až do posledního možného momentu, rozhodne jeden zápas.

Pardubice za záchranou táhne dvojice Zozulák – Šmíd. Zkušený matador v pardubickém dresu si v šesti připsal devatenáct kanadských bodů a ve skóre +/- se nachází v kladných hodnotách na neuvěřitelných +14, s čímž je nejlepší v celém týmu. Šmíd je za Zozulákem ale v těsném závěsu, připsal si pouze o bod méně a na hřišti je v kladném skóre +12. Ani jeden z této dvojce ale není nejvytěžovanějším hráčem týmu. Tím je totiž Lukáš Prix, který jako jediný na hřišti stráví průměrně více než 33 minut každý zápas. Změna po dvou úvodních neúspěšných zápasech nastala také v brankovišti. Do branky se postavil, stejně jako v loňské baráži, Matěj Denemark, který je v brance velkou jistotou. S úspěšností zásahů přes 75% táhne SOKOLY za záchranou. SOKOLI se také mohou spolehnout na speciální týmy, celkově v sérii vstřelili 40 branek, z nichž 12 vstřelili v přesilové hře, nebo při hře bez brankáře.

Na rozdíl od Pardubic, Otrokovice jsou nebezpečné všemi formacemi, což pro ně může být velkou výhodou. Jejich produktivitě vévodí kapitán Nehila, který nasbíral 10 kanadských bodů, hned sedm hráčů se ale dostalo přes hranici pěti kanadských bodů. Také s časovým vytížením to má soupeř Pardubic vyrovnanější, na hřišti stráví nejvíce průměrně právě kapitán Nehila, který odehraje lehce přes 26 v každém zápase. Otrokovičtí hráči jsou bezpochyby nejúdernější ve druhých třetinách. Pokud by se hrály pouze střední části v každém utkání, Otrokovice by již měly zajištěný výhru v sérii, celkové skóre druhých třetin hovoří jasně 17:10 pro Pantery. Velké problémy ale mají v třetinách závěrečných. Skóre třetích třetin v celé sérii je pro Pantery děsivé, je totiž 9:22 z jejich pohledu.

Důležitou roli hrají v sérii také fanoušci. Byli jsme svědky velkých výjezdů, také ale velkých domácích návštěv. Do Otrokovic v průměru chodilo lehce přes diváků, v Pardubicích to bylo ještě o 50 fanoušků více. Na pátém zápase v Pardubicích bylo neskutečných 520 fanoušků, kteří dohnali SOKOLY za vítězstvím. Vaši podporu budeme potřebovat také v sobotu, přijďte udělat na Dašickou tradiční peklo a ukázat, že Livesport Superliga do Pardubic patří!

Komentář hráče „A“ týmu Martina Zozuláka:

"Čeká nás poslední zápas série a musím říct, že se na něj velmi těším. Tohle jsou přesně momenty, na které hráči vzpomínají celou kariéru a kvůli, kterým florbal hrajeme. Takhle velký zápas nehrajete každý týden ani každou sezónu. Všichni hráči nechají na hřišti maximum a já věřím tomu, že nás požene vyprodaná Dašická za vítězstvím."

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 7. zápas:

Sobota, 18. března, 20:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – PSG Panthers Otrokovice