Související zápas

SOKOLI Pardubice

Rychlé pardubické vedení Otrokovice nesrazilo a přišel obrat

Východočeši měli parádní nástup do posledního utkání základní části Tipsport Superligy, skóre otevřeli již po jednadvaceti vteřinách. Náskok navýšili na konci třetiny, jenže po čtyřiceti minutách už byl stav nerozhodný 2:2. Panthers deset minut před koncem otočili vývoj ve svůj prospěch a Pardubicím se už ani přes viditelnou snahu v závěru srovnal nepovedlo.

Pardubice na začátku utkání na nic nečekaly a hned z první útočné akce se ujaly vedení. Václav Oubrecht si na pravé straně vyměnil balonek s Dleskem a střelou přes obránce poslal míček ke vzdálenější tyči – 1:0. V polovině třetiny nebyl Oubrecht daleko od své druhé přesné trefy, míček se k němu dostal při rychlém protiútoku po ose Žáček – Kourek, ale Michajlovič vytáhl dobrý zákrok. Panthers podruhé kapitulovali v závěru třetiny, obránce Lukáš Prix byl vysunutý na levém křídle, kde ho přihrávkou z poloviny hřiště našel Petr a Prix mířil přesně k bližší tyči – 2:0.

Jenže Otrokovice napodobily Sokol z první třetiny a po devatenácti vteřinách druhé periody snížily na rozdíl jediné branky. Hosté byli před brankou ve třech hráčích na dva bránící, Gál nahrál na střed Jurčíkovi, jenž zakončoval z první za ležícího brankáře Levínského – 2:1. Ve 27. minutě udržel vedení domácích krásným zákrokem Levínský, jenže o minutu později už podruhé inkasoval, když jeho spoluhráči neuhlídali Petra Kittela v předbrankovém prostoru a ten se prosadil z první – 2:2. Sokol si mohl vzít vedení zpět v početní výhodě, tu však nezužitkoval.

Ve třetí části byly k vidění zajímavé akce na obou stranách, blízko gólu byl při brejku Janeček, jenže jeho dělovka minula branku. Na začátku 51. minuty se hosté poprvé v utkání ujali vedení, vybojovali míček za pardubickou brankou a Gál ho nahrál do předbrankového prostoru volnému Jurčíkovi, jenž podruhé v utkání pálil přesně z první – 2:3. Pardubice hned zabraly a vytvořily si několik gólových situací, Michajlovič vytáhl parádní zákroky proti střelám Zozuláka, Krigovského a poté v dobré pozici ještě minul balonek Kourek. Tři minuty před koncem si brankář hostí poradil s další nepříjemnou ranou od Zozuláka a následnou dorážkou Petra. Otrokovice ustály závěrečný tlak Sokola, kterému nepomohla ani hra bez brankáře. Vzhledem k tomu, že Pardubice nebodovaly a Brno získalo v posledním kole bod, se Sokol propadl na třináctou pozici a sérii play down bude začínat dvěma zápasy na domácí půdě Bulldogs.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Neodehráli špatný zápas, ale body nás stál herní výpadek ve druhé třetině. Poslední utkání základní části proti Otrokovicím pro nás bylo dobrou prověrkou před play down.“

26. kolo Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a asistence Pardubic: 0:21 Oubrecht (Dlesk), 18:26 Prix (Petr).

Rozhodčí: Sýkora, Tkáč; Střely na branku: 21:15; Vyloučení: 0:1; Bez využitíDiváci: 282.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Krigovský, Petržela.