Související zápas

SOKOLI Pardubice
646_20190221_102509.jpg

Poslední zápas základní části odehraje Sokol v neděli doma proti Otrokovicím

Pardubičtí florbalisté zakončí základní část Tipsport Superligy domácím utkání, v neděli hostí od 17:00 Otrokovice. S nimi se v letošní sezoně utkali již dvakrát, v Superlize jim podlehli, ale následně v Poháru České pojišťovny vybojovali těsnou výhru, na kterou chtějí nyní navázat, aby vstupovali do klíčového závěru sezony s vítěznou náladou.

Pardubicím příliš nevyšel závěr základní části Tipsport Superligy, mají na svém kontě pět porážek v řadě. Ty rozhodly o tom, že bude muset Sokol bojovat v play down o udržení. Před posledním kolem základní části je se ziskem dvaceti bodů na dvanáctém místě a už nyní je jasné, že se v play down utká s Bulldogs Brno. Hraje se ale ještě o to, kdo bude začínat sérii doma, nyní je v lepším postavení Sokol. „Čeká nás nejdůležitější fáze sezony, poslední zápas základní části je ideálním testem některých změn v sestavě a herních prvků. Zlepšit musíme především vlastní nasazení, které zvlášť v posledním duelu nebylo stoprocentní,“ říká pardubický obránce Filip Krigovský.

Východočeši v posledních duelech nedokázali využít podpory svých fanoušků a třikrát po sobě inkasovali doma vysoký počet branek. Naposledy podlehli 7:0 Tatranu, poté se vytáhli venku proti Chodovu, na což však nedokázali navázat proti České Lípě a Královským Vinohradům. „Domácí prostředí pro nás není takovou jistotou jako v minulé sezoně. Je na čase nastartovat vítěznou šňůru a ideálně ji udržet až do konce sezony,“ velí Krigovský.

Sokol změřil s Panthers své síly v této sezoně již dvakrát. Nejprve v Superlize, kdy prohrál 7:5 po dobrém vstupu do utkání, v osmifinále Poháru České pojišťovny slavil v Otrokovicích postup po výhře 6:5. „Rozhodovat budou především zbytečné chyby. Kdo jich udělá méně, ten vyhraje. Otrokovice mají velice zajímavý styl hry, který vychází ze zabezpečené obrany,“ naznačuje obránce Sokola, že se dá očekávat další vyrovnaný duel.

Po loňské premiérové účasti v play off a omlazení kádru budou muset Pardubice bojovat o udržení, čeká je tak náročný závěr sezony, na který se ideálně potřebují naladit výhrou a přerušit sérii porážek. „Závěr sezony bude náročný především na psychiku. Tým je velice mladý, ale kvalitní, pokud budeme věřit ve své schopnosti a potáhneme za jeden provaz, zvládneme to. V sérii o udržení jdou zápasy v rychlém sledu, týmy se navzájem přečtou a rozhodují maličkosti. Příprava zůstává podobná, možná o jeden navíc a také pilování drobných detailů.“

Tipsport Superliga, 26. kolo: 

neděle 24. února, 17:00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE