913_20210927_143921.jpg

SOKOLI vyjedou na hřiště pražské Sparty

Úterní státní svátek pardubickým florbalistům odpočinek nepřinese, vyjedou totiž k superligovému utkání do pražské UNYP Arény, kde se utkají s ACEMA Sparta Praha.

Domácí tým má za sebou poměrně povedený vstup do letošního ligového ročníku. Z domácí prohry 5:7 s Ostravou se Sparťané oklepali velmi rychle a další tři zápasy proti Liberci, Chodovu a BLACK ANGELS již zvládli bez ztráty body. Zejména poslední zápas s „černými anděly“ stojí za zmínku, po velmi vyrovnaném průběhu skóre na stranu Sparty strhl v čase 58:12 kapitán Milan Garčar. Individuálním statistikám týmu vévodí Miluláš Krbec s Lukášem Ujhelyim, kteří nasbíral shodně 7 kanadských bodů.

SOKOLI na tom nejsou tak dobře, jako jejich úterní soupeř. S jedinou výhrou v zápase s Hattrickem Brno se aktuálně nachází na 11. místě. Statisticky nejlepší hráč “A” týmu, Adam Šmíd, zaostává za útočným duem soupeře pouze o bod, připsal si jich totiž 6 (4+2). Poslední duel SOKOLŮM hrubě nevyšel, když prohráli s Mladou Boleslaví vysoko 2:11. Šanci na reparát mají již v úterý na hřiště Sparty, kterou v minulé sezóně na její půdě porazili 7:6!

Podaří se “A” týmu navázat na výhru z minulého ročníku a zvítězit v UNYP aréně?

Páté kolo Livesport Superligy začíná v úterý 28. září od 18 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Davida Žáčka:

Zatím se nám nedaří přenést práci z tréninků do zápasů a naplnit náš potenciál. Je to částečně i mladická daň, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Je před námi další zápas s kvalitním soupeřem a je třeba k tomu přistoupit s daleko větší zodpovědností a hlavně s diametrálně odlišným nastavením. Pokud necháme na hřišti 110% a pohlídáme si vlastní hlavy, můžeme hrát s každým.

Livesport Superliga, 5.kolo:

úterý, 28.září, 18:00, UNYP aréna: ACEMA Sparta Praha – SOKOLI Pardubice