Související zápas

SOKOLI Pardubice
1081_20230212_161731.jpg

SOKOLI na Dašické vyzvou Mladou Boleslav

Aktuálně třetí tým Livesport Superligy a úřadující mistr z Mladé Boleslavi přijede na Dašickou v neděli v rámci 24. kola ligové sezóny.

Mladá Boleslav se aktuálně nachází na třetím místě Livesport Superligy, na druhé Vítkovice ale ztrácí pouhé dva body, případná výhra by jí tedy posunula na druhou příčku. Tým z města automobilů aktuálně táhne třízápasovou šňůru výher, v rámci 20. kola totiž prohrál na půdě pražského Chodova. Boleslavské vedení neposilovalo tým nejen před sezónou, aktivní byli také v zimním období, když z Otrokovic přivedli kanonýra Ronalda Gašparíka, který si v pěti zápasech v boleslavském dresu připsal sedm kanadských bodů. Mladá Boleslav se v letošní sezóně musí poprvé po devíti dlouhých sezónách obejít bez kanonýra Jiřího Curneyho, který před sezónou přestoupil do pražské Sparty, jeho roli lídra tedy museli přebrat jiní hráči. Těmi jsou bezpochyby zkušení matadoři Jan Natov s Milanem Tomašíkem, kteří oba již zaznamenali před 40 kanadských bodů. Návrat na pardubickou palubovku čeká Jakuba Bínu, který hrál v pardubické mládeži.

SOKOLI pokračují ve stoupající tendenci jejich výkonů. Z posledních čtyř zápasů odešli hned třikrát jako vítězové a tuto tendenci by rozhodně rádi potvrdili také v nedělním zápase. Proti Boleslavi je ale nečeká nic jednoduchého, v Livesport Superlize totiž čekají na výhru proti tomuto týmu ze středních Čech čekají od roku 2015, kdy dokázali zvítězit po samostatných nájezdech. Že je pro Pardubice Boleslav porazitelná se ale hráči přesvědčili v roce 2019, kdy zvítězili na turnaji Czech Open díky brankám Přemka Pakosty a Petra Černého. Prosadí se v zápase Adam Šmíd? Tento pardubický lídr tráví na hřišti v průměru 27 minut na zápas a v dosavadním průběhu sezóny si připsal 35 kanadských bodů.

Povede se SOKOLŮM zaskočit favorita a získat body do ligové tabulky?

24. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 12. února v 17 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Milana Bíny:

"Bude to extrémně těžký zápas, úplně jiný, něž v pátek proti SKV, kde jsme byli hodně na míčku a Vinohrady hráli spíše staženě a čekali na chyby. Boleslav je zvyklá dominovat na balonu, málo chybovat a tvořit si vyložené příležitosti. Očekávám, že se budeme hodně bránit a snažit se být nebezpeční z brejkových situací."

Livesport Superliga, 24. kolo:

Neděle, 12. února, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – Předvýběr.CZ Florbal MB