SOKOLI se na Dašické utkají s Vítkovicemi

Odveta za první kolo Livesport Superligy se uskuteční v neděli na Dašické. S vicemistrem minulého ročníku v prvním kole Livesport Superligy SOKOLI prohráli vysoko 4:11, soupeři mají tedy vracet.

Kostra týmu, který v minulé sezóně skončil těsně pod vrcholem na druhém místě, zůstala před letošní sezónou prakticky nezměněna. Jedinou předsezónní ztrátou pro rytíře z Vítkovic byl konec kariéry legendy Tomáše Sladkého. Naopak zaznamenali velkou posilu v podobě Ondřeje Vítovce, který přestoupil zpět do rodného města ze střešovického Tatranu. Tým vedený kapitánem Janem Šebestou, který v posledních deseti letech skončil pouze dvakrát mimo dvě první příčky, se aktuálně nachází na pozici třetí s 10 výhrami a 3 prohrami. Vítkovice navázaly na trend z minulé sezóny, kdy byly nejslušnějším týmem celé soutěže. Je tomu tak i v probíhající sezóně, připsaly si pouhých 12 vyloučení, s čímž jsou bez konkurence nejméně vylučovaným týmem soutěže.

Třetí tým tabulky s v neděli utká s bohužel již posledním. SOKOLI se totiž po prohře v prodloužení v České Lípě propadli na 14. pozici Livesport Superligy, na kontě mají stále pouze výhry ze zápasů s Hattrickem Brno a Ostravou. Všem individuálním statistikám týmu, pokud vynecháme ty brankářské, vévodí Adam Šmíd. Připsal si 18 kanadských bodů. K bodům ale přidal i trestné minuty, kterých má také díky vlivu červené karty 31. Jedna jistota je jasná, SOKOLI se znovu budou moci opřít o perfektní atmosféru na Dašické, v průběhu přestávek bude probíhat klubové focení, tribuny tedy budou plné mladých sokolíků, kteří poženou “A” tým k zisku bodů proti favoritovi z Vítkovic.

Podaří se “A” týmu doma překvapit a získat body?

14. kolo Livesport Superligy začíná v neděli, 14. listopadu od 17 hodin.