Související zápas

SOKOLI Pardubice
1043_20221115_095455.jpg

SOKOLI se po pauze vrací důležitým dvojzápasem

Mistrovství světa je minulostí a Livesport Superliga se rozjíždí na plné obrátky. Hned dva zápasy ve dvou dnech odehraje pardubický „A“ tým. Před kamerami ČT Sport vyzve ve čtvrtek PSG PANTHERS OTROKOVICE a o den později pak ostravské FBC.

SOKOLI Pardubice vs. PSG PANTHERS OTROKOVICE

Při pohledu na superligovou tabulku je jasné, že se pro SOKOLY jedná o zápas veledůležitý. Otrokovice jsou za Pardubicemi o pouhé dva body. Tým Karla Ševčíka prozatím nenaplňuje očekávání z loňské sezóny, ve které skončil na desátém místě. V aktuální ligové sezóně zapsali PANTHERS pouze jednu výhru, když porazil Karlovy Vary. Otrokovice se budou v Pardubicích chtít zvednout, k tomu jim bude pomáhat také čtveřice reprezentantů, kteří se zúčastnili mistrovství světa. Těmi jsou Ronald Gašparík, Peter Nehila, Samuel Kelemen a Adam Kohút. Největší hrozbou v otrokovickém dresu je bezpochyby Ronald Gašparík, který si na mistrovství světa připsal 15 kanadských bodů, v Livesport Superlize zapsal prozatím 13 bodů v osmi zápasech.

SOKOLI Pardubice vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Hned druhý den po televizním zápase s Otrokovicemi přijede na Dašickou FBC Ostrava. Ostravských tým, stejně jako Otrokovice, nezažívá příliš povedenou sezónu a ačkoliv se drží na poslední 10. postupové příčce, tak tento tým rozhodně myslí na vyšší pozice v tabulce. Největší hrozbou v ostravském týmu je Marek Bräuer, který si v letošním superligovém ročníku připsal 17 kanadských bodů za 12 branek a 5 asistencí. Také v ostravském týmu se nachází stopa z mistrovství světa, slovenský dres oblékl Ladislav Gál.

Povede se SOKOLŮM získat důležité body do tabulky Livesport Superligy?

9 . kolo Livesport Superligy začíná ve čtvrtek 17. listopadu v 17:10 a následné 10. kolo začíná v pátek 18. listopadu v 18 hodin ve sportovní hale Dašická.

Komentář hráče “A” týmu Marka Ďopana:

Ostrava má za mě hodně nevyzpytatelný tým. Hodně mladých kluků, na kterých je vidět, že je trénoval Jožo Grega, hrají velice slušně a mají dobré návyky hlavně v ofenzivní části hřiště. Tento mladý mix je doplněný o zkušenější hráče typu Máry Brauera nebo Lukáše Pešata, což jsou typičtí „pointmakeři“. Na druhou stranu Ostrava je vždy venku o trochu slabší, takže věřím, že 3 body uhrajeme. Otrokovice se těžko předpovídají, hodně z jejich hráčů bylo na mistrovství světa ve slovenském dresu, tak je otázka, v jakém rozpoložení se vrátí. Jsem optimista, proto věřím v 6 velice vydřených bodů.“

Livesport Superliga 9. a 10. kolo:

Čtvrtek, 17. listopadu, 17:10, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice - PSG PANTHERS OTROKOVICE

Pátek 18. listopadu, 18:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava