923_20211020_143833.jpg

SOKOLI se po reprezentační pauze utkají s FBC ČPP Ostrava

Reprezentační pauza skončila, superligový florbal je zpět. Se elitním florbalem jsou zpět i SOKOLI na Dašické, v pátek vyzvou ostravské FBC.

V klidném středu tabulky zatím pluje loď ostravského FBC. Se třinácti body z osmi zápasů se nachází na sedmém místě tabulky Livesport Superligy. Za zmínku stojí zápas hned z prvního kola, ve kterém Ostrava vyloupila pražskou UNYP arénu, v zápase se Spartou zvítězila 7:5. V jedné statistice FBC přímo exceluje, tou jsou přesilové hry, v těch má úspěšnost 75%! Statistikám individuálním vévodí polský reprezentant Wojciech Malajka, který nasbíral 19 kanadských bodů (11+8)

SOKOLI jsou v situaci podstatně horší, než jejich páteční soupeř. Aktuálně se nachází na třináctém, tedy předposledním místě ligové tabulky. Především z posledního utkání mají co napravovat, na půdě Tatranu Střešovice schytali debakl 1:16. Na tento zápas budou chtít v pátek před zaplněnou Dašickou určitě zapomenout. Do zápasového kolotoče se po zkrácení trestu vrací útočník Jan Savický, který si odpykal pětizápasový trest. V dosavadních třech zápasech, které odehrál na začátku soutěže, si připsal 4 kanadské body za 3 branky a 1 asistenci.

Povede se “A” týmu přetrhnout šestizápasový bodový půst?

9. kolo Livesport Superligy začíná v pátek 22. října od 18 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Vojtěcha Kleina:

"Po maratonu zápasů s pražskými kluby nás čeká soupeř z východu republiky. Po dlouhém měsíci se navíc můžeme těšit opět na domácí prostředí se skvělými diváky, u kterých máme co žehlit (poslední domácí zápas s Mladou Boleslaví 2:11). Ostravě se v této sezóně opět daří plnit roli favorita proti soupeřům z druhé poloviny tabulky, ale my v pátek uděláme vše proto, aby poprvé klopýtla. V tom nám krom fanoušků určitě pomůže i návrat do sestavy dvou střelců z prvního útoku (Šmíd, Savický). Takže věřím, že se můžeme těšit na více branek, než v posledních zápasech. Tímto bych tedy chtěl na Dašickou pozvat všechny, kteří mají hlad po florbale."

Livesport Superliga, 9. kolo:

Pátek, 22. října, 18:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – FBC ČPP Ostrava