Související zápas

SOKOLI Pardubice
1168_20231123_095022.jpg

SOKOLI se před kamerami ČT Sport utkají s BUTCHIS

V pondělí 27. listopadu se ve sportovní hale Dašická odehraje před kamerami ČT Sport 13. kolo Livesport Superligy mezi SOKOLI Pardubice a BUTCHIS. Duel celků ze spodku tabulky slibuje napínavou podívanou!

Pražský celek BUTCHIS je nováček nejvyšší florbalové soutěže. Klub, který vznikl v roce 2006, se může pyšnit velmi zajímavou historií. Od sezóny 2016/2017 postupoval tým pod vedením florbalové legendy Jana Zahálky od regionální ligy každou sezónu o soutěž výš, až z toho byl historický postup do nejvyšší soutěže. Družstvo, které v minulém ročníku 1. ligy mužů prohrálo pouze jedno jediné utkání, se v aktuálním ročníku Livesport Superligy nachází na 12. místě. Z dvanácti odehraných zápasů získaly "Bačis" 7 bodů za výhru 7:6 nad Karlovými Vary, výhru 7:6 po prodloužení nad Bohemians a 8:7 po nájezdech nad Českou Lípou. Individuálním statistikám vévodí jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jakub Černý, který si připsal na své konto 23 kanadských bodů za 9 přesných zásahů a 14 asistencí. V čem jsou "Bačis" suverénně nejlepší v celé Superlize, tak to jsou přesilové hry. Z dvanácti přesilových her vstřelili hráči Jana Zahálky jedenáct branek, což je těžko uvěřitelná úspěšnost téměř 92%! 

SOKOLI dokázali v posledním utkání porazit Karlovy Vary 9:5 a přerušili tak šňůru deseti ligových porážek v řadě. "Dnes strašně důležité vítězství. Nejde ani tolik tak o to, že jsme získali tři body do tabulky, ale spíš o to, že se konečně přerušila ta šňůra a bylo to vidět i na hráčích po skončení zápasu v šatně. Pro klid do další práce jsme to hrozně potřebovali", komentoval výhru nad Karlovými Vary trenér Martin Zozulák. Ten se může spolehnout na dvojici předsezonních posil Drba - Polis, která dokázala bodovat v každém utkání mimo zápasu s Tatranem. SOKOLI se dlouhodobě můžou spolehnout na skvělou diváckou podporu. Domácí zápas Sokolů navštíví v průměru přes 500 diváků, což je nejvyšší číslo z celé Superligy. 

Utkání 13. kola Livesport Superligy startuje v pondělí v 19:30 ve sportovní hale Dašická a na ČT Sport.