Související zápas

SOKOLI Pardubice
1141_20230919_193539.jpg

SOKOLI se v rámci Poháru Českého florbalu utkají s Plzní

Po sobotním duelu se Spartou čeká SOKOLY další zápas. Tentokrát se svěřenci trenéra Štancla vydají ke 4. kolu Poháru Českého florbalu do daleké Plzně.

Tým FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň, který hraje v ligovém ročníku v Národní lize (3. nejvyšší soutěž), byl do pohárové soutěže nasazen do 2. kola. V něm si poradili plzeňští s družstvem USK Akademik Cheb. Ve třetím kole se FBŠ střetlo s Panthers Praha, které po velké boji porazilo 8:7. Nyní se hráči trenéra Šimka postaví pardubickým Sokolům. Největší hrozbou v dresu Plzně je dvojice Mikolášek – Štedrý, která dlouhodobě táhne plzeňský celek.

To pardubičtí SOKOLI nezahájili tažení pohárovou soutěží zrovna šťastně. Ve skupině vrcholové části prohráli všechny tři duely (6:7 s Hradcem Králové, 2:4 s Českou Lípou, 1:7 se Spartou) a tak byli ze čtvrté pozice nasazeni již do 4. kola. Ve skvělé formě se v posledních zápasech nachází nová tvář v pardubickém dresu Radek Drba, který si v posledních dvou ligových duelech připsal čtyři kanadské body.

Vítěz duelu mezi Plzní a SOKOLI se v 5. kole vydá na hřiště lepšího z dvojice Wizards DDM SO Praha 10 – DDQ Florbal Chomutov.

Komentář Vojtěcha Kaluži k utkání s Plzní:Zítra nám v Plzni pokračuje takzvaný anglický týden, kdy po dlouhé cestě budeme muset řádně nastavit hlavu do zápasu, abychom si napravili reputaci v poháru a zároveň se naladili na další superligové utkání, které nás čeká tuto neděli na hřišti Chodova.