SOKOLI si po dobrém výkonu body z Vítkovic neodvážejí

Výkon, se kterým může panovat spokojenost. “A“ tým na půdě favorita odehrál velmi dobré utkání a to i přes nenasazení klíčových hráčů. Nakonec však prohrál těsně 5:7.

Začátek první třetiny rozhodně nenaznačoval vyrovnané utkání. Již ve druhé minutě skóre otevřel Mirt. Prvních deset minut na hřišti jasně dominovali domácí. Skóre až na 4:0 postupně navýšili Šebesta a dvěma brankami Matejčík. SOKOLI však nepřestali bojovat a to přineslo ovoce. Dvě minuty po druhé brance Matejčíka snižoval Petržela. Šanci na snížení měly Pardubice, když byl faulován Žáček a bylo nařízeno trestné střílení. Na nájezd se z teplákové soupravy vysvlékl Šmíd, ale Jasioka nepřekonal. “A“ tým to však nemuselo mrzet, minutu před odchodem do šaten totiž snižoval znovu Petržela a o 23 vteřin později vstřelil branku již na 4:3 nejlepší hráč SOKOLŮ, Matyáš Velc.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný florbal. Po sedmi minutách náskok Vítkovic navýšil Gattnar a o necelou minutu později již na 6:3 upravoval Sidunov. Ani tyto slepené branky však Pardubice nepoložily. Ty pokračovaly v zodpovědné hře a dvě minuty po brance Sidunova se prosadil sváteční střelec Prix. Do konce třetiny již diváci branku neviděli, SOKOLI tedy šli do závěrečné části s dvoubrankovým mankem za stavu 6:4.

“A“ tým postupně přebíral otěže zápasu. Na 6:5 se podařilo druhou brankou v zápase snížit Velcovi. SOKOLI byli ve třetí třetině velmi aktivní a diktovali tempo hry, ale míčky v síti Jasioka nepřibývaly. I přes aktivitu hostů se dokázali prosadit domácí, brankou Delonga odskočily znovu na dvoubrankové vedení. I přes tlak SOKOLŮ již Jasiok do konce utkání nekapituloval, “A“ tým tedy doplatil na špatný začátek a body z Vítkovic si po prohře 7:5 neodvezl.

Livesport Superliga, 21. Kolo:

1.SC TEMPISH Vítkovice - SOKOLI Pardubice

Branky Pardubic: 12:50 David Petržela, 19:01 David Petržela, 19:24 Matyáš Velc, 31:18 Lukáš Prix, 44:28 Matyáš Velc

Sestava SOKOLŮ: Aubus, Haleš - Kaluža, Kohoutek, Kučera, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Smola, Žáček, Černý, Formánek, Rusin

Sestřih branek: 1. SC Tempish Vítkovice vs. SOKOLI Pardubice