Superliga zavítala do Náchoda. Z vyrovnané bitvy vyšel vítězně Chodov

Pražský celek z Jižního Města vyvezl duel s pardubickým Sokolem do Náchoda. Téměř 600 diváků sledovalo vyrovnaný zápas, který rozhodla až závěrečná třetina. Tu zvládli lépe Pražané a po výhře 7:5 se dostali do čela soutěže. Sokol stále zůstává na 11. příčce, na play off momentálně ztrácí šest bodů.

O favoritovi úterního utkání nebylo před zápasem pochyb. Chodov o víkendu zvládl přestřelku v Brně a bojuje na samotném čele Tipsport Superligy. Pražský celek se také brzy dostal do vedení, když v 5. minutě využil špatného střídání Pardubic Michal Strachota. Od této chvíle se však síly na hřišti vyrovnaly a diváci v Náchodě byli svědky výtečného florbalu. V 15. minutě navíc došlo i k faktickému vyrovnání. Volný úder proměnil Sokol ve skvělou kombinaci, kterou zakončoval Marek Ďopan do odkryté klece. Do kabin šli poprvé spokojenější přece jen domácí, za které se dvě sekundy před sirénou prosadil z dorážky Miloš Tyl.

Druhá perioda se nesla ve znamení trpělivé rozehrávky Pardubic a následných brejkových situací. Jednu z nich využil hned po přestávce Michal Janeček. Tato branka přinesla do tábora Pražanů velkou dávku nervozity, která pramenila ve dvě zbytečná vyloučení, které Sokol dokázal potrestat. Ve 35. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek kapitán Karel Brychta a bylo zaděláno na senzaci. Jak už to však v letošních zápasech Sokola bývá, soupeř se dokázal vrátit do zápasu a ještě ve druhé dvacetiminutovce vyrovnal po brankách Martina Pražana a Petra Pražáka.

Do poslední periody vstoupili lépe hráči Chodova, kteří se ujali vedení po trefě Ondruška. Do dvoubrankového vedení se domácí dostali ve 48. minutě, kdy vsítil Dóža. Na tuto trefu však bleskurychle zareagoval svým druhým gólem v seniorské kategorii pardubický benjamínek Přemek Pakosta. V závěru zápasu se Sokol dostal do několika velmi slibných příležitostí, ovšem ani jednu z nich nedokázal přetavit ve vyrovnávající branku. V 59. minutě naopak naposledy udeřil Chodov, kdy na konečných 7:5 upravil svým druhým gólem Dóža.

Ačkoliv na body opět nedosáhli, podali florbalisté Sokola v tomto utkání jeden z nejlepších výkonů sezóny. V souboji s favoritem se vyvarovali zbytečných vyloučení a dokázali s ním držet krok po celých 60 minut. „K bodům jsme neměli moc daleko. Věděli jsme, že se s Chodovem nemůžeme honit nahoru dolů, čemuž jsme také uzpůsobili naši taktiku," řekl po utkání trenér Ondřej Vichr. Slova chvály na svého soupeře našel také trenér vítězů David Podhráský. „Pardubice podaly výkon, se kterým již příšte musí brát body," prohlásil lodivod Chodova. To ovšem nebude zdaleka tak jednoduché, poněvadž v příštím kole čeká Sokol další přetěžký soupeř. K televiznímu utkání přijede v pondělí na Dašickou Mladá Boleslav. Zápas začíná v 17 hodin.