Z víkendových utkání se třemi body!

Zlepšené výkony potvrdil pardubický “A” tým ve víkendových zápasech. V sobotním utkání s posledními Otrokovicemi předvedli SOKOLI sebevědomý výkon a dokráčeli pro výhru 7:2. O den později vyjeli na horkou půdu Ostravy, kde se hrála, až na 90 vteřinový výpadek ve třetí třetině, vyrovnaná partie, ze které při výsledku 5:4 vyšli šťastněji domácí.

SOKOLI Pardubice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

Již od úvodních minut utkání bylo ze SOKOLŮ vidět odhodlání odnést si tři body z tohoto důležitého utkání. Jako první se na střeleckou listinu zapsal ve čtvrté minutě dorážkou Jan Savický. O necelé čtyři minuty později zvyšoval na 2:0 Šmíd. Soupeř však nechtěl zůstat pozadu a započal šestiminutovou přetahovanou. Na 2:1 snižoval Vykopal, dvoubrankové vedení SOKOLŮM vrátil Teichman, v přesilovce znovu snižoval Nagy a podruhé dostal SOKOLY do vedení o dvě branky Teichman. Do konce třetiny se trefil ještě Šmíd, do šaten se tedy šlo za stavu 5:2.

V druhé třetině diváci u obrazovek neměli možnost vidět tolik branek jako v první části, vynahradily to však osobní souboje a potyčky, které zápas doprovázely celých 60 minut. Jediným úspěšným střelcem této dvacetiminutovky se stal navrátilec do sestavy Václav Oubrecht, který zařídil SOKOLŮM čtyřbrankové vedení.

V poslední části "A” tým kontroloval hru a nechtěl připustit žádné drama. To se povedlo, brankář Haleš již do konce zápasu nekapituloval a pojistku pět minut před koncem přidal v oslabení Smola. SOKOLI si tedy připsali první domácí vítězství v sezóně, když porazili Otrokovice 7:2.

Livesport Superliga, 22. kolo:

SOKOLI Pardubice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 7:2 (5:2,1:0,1:0)

Branky Pardubic: 03:07 Jan Savický, 06:49 Adam Šmíd, 09:59 Ivo Teichman, 14:45 Ivo Teichman, 15:46 Adam Šmíd, 28:49 Václav Oubrecht, 55:02 Michal Smola

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Oubrecht, Kaluža, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Lehký, Smola, Žáček, Černý, Formánek

Sestřih branek SOKOLI Pardubice vs. Hu-Fa PANTHERS Otrokovice

FBC ČPP OSTRAVA – SOKOLI Pardubice

Namotivováni úspěchem ze soboty vstupovali SOKOLI do utkání v Ostravě. V úvodu utkání se hrálo velmi vyrovnaně, oba týmy měly šance, které však zůstaly neproměněny. Skóre se poprvé měnilo v patnácté minutě utkání, když branku na 1:0 vstřelil Petr Kittel. O tři minuty později na 2:0 zvyšoval Lukáš Herblich. Ani dvěma brankami v síti Haleše se však SOKOLI nenechali zlomit a 38 vteřin před koncem třetiny snižoval Šmíd.

“A” tým Ostravu přestřílel ve všech částech utkání, přesněji ve druhé třetině 8:5. Ani osm střel na brankáře Bindera však nepřineslo branku. To samé platilo i pro střelce Ostravy, diváci tedy ve druhé třetině viděli jedno vyloučení na straně domácích, nikoliv však změnu skóre.

Střelci si své náboje nechali až do finiše utkání. Účet této části otevřel Teichman z nájezdu, čímž srovnal na 2:2. Po brance osvědčeného pardubického kanonýra však přišel obrovský výpadek SOKOLŮ. Během devadesáti vteřin pustili Ostravu do několika brejkových situací, které dokázali potrestat Herblich, Malajka a Sládek a soupeř vedl o tři branky. Po této smršti branek si vzal trenér Zozulák time-out, tým uklidnil a SOKOLI začali stíhací jízdu. Na 5:2 snižoval Teichman a svou první brankou v pardubickém dresu navázal Velc. Do konce zápasu se však SOKOLŮM srovnat nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankáře a z Ostravy odjíždějí bez bodu.

Livesport Superliga, 18. kolo:

FBC ČPP OSTRAVA – SOKOLI Pardubice 5:4 (2:1,0:0,3:3)

Branky Pardubic: 19:22 Adam Šmíd, 40:35 Ivo Teichman, 45:59 Ivo Teichman, 50:11 Matyáš Velc

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus – Oubrecht, Kaluža, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Lehký, Smola, Žáček, Černý, Formánek

Sestřih branek FBC ČPP OSTRAVA vs. SOKOLI Pardubice

Ohlasy trenéra Martina Zozuláka a nejlepšího hráče Ivo Teichmana (čas 00:07 a 01:57)