Související zápas

SOKOLI Pardubice
1029_20221004_103720.jpg

SOKOLI ve čtvrtek přivítají Vítkovice

Pardubický “A” tým čeká netradičně ve čtvrtek první letošní zápas v jeho domově na Dašické. Přivítají tam tým s aktuálně nejlepší formou, tím jsou Vítkovice.

Soupeř Pardubic v předehrávce 5. kola zatím hraje v opravdu famózní formě. Nachází se na čele celé Livesport Superligy se skóre +34 ze čtyř zápasů. V posledním zápase si vítkovičtí “rytíři” otevřeli střelnici a Liberci nasázeli 19 branek. V odehraných čtyřech zápasech Vítkovice vstřelily úctyhodných 45 branek, což se samozřejmě promítá také v tabulce individuálních lídrů soutěže. Na čele celé ligy se se 14 kanadskými body nachází člen reprezentačního kádru Adam Delong. V letošní sezóně se ostravských tým může opřít také o mladé naděje. Těmi jsou Zubek, Palčinský, Gattnar a Jankovský, tito hráči ročníků 2004 a 2005 se stali stabilními členy vítkovického týmu a začínají být velkými hrozbami pro ligové soupeře. Vítkovice také těží z perfektních práce speciálních týmů. V přesilové hře mají prozatím 50% úspěšnost, v oslabení dokonce ještě neinkasovali a dokonce dvakrát skórovali! Úspěšnost oslabení je také ovlivněna velmi čistou hrou, ve čtyřech zápasech dostali hráči Vítkovic pouze dva menší tresty.


Hráči pardubického celku nezažívají zdaleka tak povedený vstup do sezóny, jako jejich soupeř. V úvodních zápasech si připsali pouhý bod za bitvu v Liberci, kterou dotáhli až do nájezdů, ve kterých ale byl úspěšnější soupeř. Pozitivní stránkou hry SOKOLŮ je bezpochyby stabilita výkonů. Tři zápasy ze čtyř skončily jednobrankovým rozdílem, z tohoto trendu vybočuje pouze divoká přestřelka na hřišti Bohemians. Výhodou Pardubic v letošní sezóně je určitě skvělý a vyrovnaný brankářský pár. Duo Haleš – Denemark vytvořilo velmi údernou dvojici a trápí střelce soupeřů. Výkony brankářů podporují také útočníci, s 23 brankami jsou SOKOLI týmem s 6. nejlepším útokem v Livesport Superlize. Na tom mají největší podíl Martin Zozulák, Adam Šmíd a Ivo Teichman, všichni tři zapsali shodně 8 kanadských bodů.

Povede se “A” týmu překvapit favorita?

5. kolo Livesport Superligy začíná ve čtvrtek 6. října v 18 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Lukáše Kučery:

"Čeká nás jeden z aspirantů Superfinále, který poslední zápasy ukazuje velkou produktivitu, ale věřím, že navážeme na naši hru z posledních zápasu a předvedeme domácím fanouškům skvělou podívanou."

Livesport Superliga, 5. kolo:

Čtvrtek, 6. října, SH Dašická Pardubice, 18:00: SOKOLI Pardubice – 1.SC TEMPISH Vítkovice