953_20220105_095400.jpg

SOKOLI vyjedou do daleké Ostravy

Páteční večer přinese další utkání Livesport Superligy. “A" tým se utká s ostravským FBC, které v prvním vzájemném zápase dokázal porazit 8:4.

Ostrava se aktuálně nachází v poklidném středu tabulky na osmém místě, které zaručuje předkolo play-off. Vypadá to, že Ostrava nehraje o nic jiného, než o nabrání sebevědomí právě před předkolem, jelikož na šesté Bohemians ztrácí 9 bodů a na jedenáctý Hattrick Brno má bodový polštář 14 bodů. ČPP Aréna Ostrava, ve které se utkání odehraje, nebývá většinou naplněna na maximum kapacity, na domácí zápasy ostravských hráčů dorazí průměrně 109 diváků, což je třetí nejhorší počin Livesport Superligy. Perfektní statistiky mají ostravské speciální týmy, přesilové hry mají čtvrtou nejlepší úspěšnost celé ligy, oslabení dokonce třetí! Produktivitě týmu vévodí Michal Sládek, který má na svém kontě již 44 bodů, čímž je třetí nejlepší v celé soutěži.

SOKOLI jdou do zápasu stále s nadějí na desáté místo zaručující předkolo play-off. Aktuální forma Pardubic se zvedá, ze tří utkání, které vedl trenér Koubek, se “A" týmu podařilo získat šest bodů a odehrát vyrovnaný zápas s Tatranem Střešovice. Psychiku SOKOLŮ můžou podpořit nejen zlepšené výkony, ale také poslední vzájemný zápas, ve kterém zvítězili na domácí půdě 8:4. Speciální týmy jsou u “A" týmu v zápasech pod trenérem Koubkem jako den a noc. Na jedné straně perfektní 100% oslabení, ale na druhé straně také 0% úspěšnost přesilových her. V posledních třech zápasech se SOKOLŮM zlepšila také obrana, průměrně inkasovali 4,6 branek na zápas, také díky tomu mají v těchto zápasech kladné skóre 19:14.

V utkání proti Ostravě se zároveň představí i posily Martin Zozulák a Jakub Burian, o kterých jsme informovali ZDE

Povede se “A” týmu v Ostravě navázat na bodové zisky?

21. kolo Livesport Superligy začíná v pátek 7. ledna v 18 hodin.

Komentář hráče “A" týmu Vojtěcha Kaluži:
Když navážeme na předvedenou hru z minulých zápasů a chuť se prát o body i s týmy z vrchu tabulky, tak věřím, že dokážeme urvat nějaké body a konec sezóny bude ještě zajímavý. Jestli chceme pomýšlet na 10. místo, tak v zápasech až do konce základní části musíme nechat vše.

Livesport Superliga, 21. kolo:

Pátek, 7. ledna, 18:00, ČPP Aréna Ostrava: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – SOKOLI Pardubice