865_20210222_135539.jpg

SOKOLI vyjíždí k dalšímu utkání! Utkají se s Libercem

Přesně dva týdny po domácí prohře s FBC Liberec bude mít “A” tým prostor k odvetě. Ve středu od 20 hodin se rozehraje zápas, který může SOKOLY, v případě výhry, přiblížit k desátému místu.

FBC Liberec prožívá sezónu jako na houpačce. Vedle skvělých výsledků, kde je schopný v jednom týdnu na venkovním hřišti porazit Chodov a Tatran Střešovice, jak se mu to v lednu povedlo, si komplikuje cestu do play-off sám. V posledním utkání, ve kterém si mohli Severočeši upevnit 8. místo v ligové tabulce prohráli v derby s Českou Lípou 7:5 a svou cestu si znovu značně zkomplikovali. Aktuálně se nachází na devátém místě s jednobodovou ztrátou na BLACK ANGELS. Utkání se SOKOLY je tedy pro ně klíčové. Klíče k úspěchu Liberce jsou v této sezóně jasné, skvělý Valeš se 33 body a jistý Mück v brance se 77,92% úspěšností zákroků.

Také SOKOLI se potýkají s nevyrovnanými výkony. Po skvělém výkonu ve Vítkovicích, kde padli těsně 5:7 se pouhé čtyři dny poté utkali s Českou Lípou, se kterou však trestuhodně prohráli a vzdálila se jim tak možnost přímé záchrany. O tu zabojovali v posledním zápase, kde však utkání, které 57 minut kontrolovali, v závěru ztratili a zvítězili “pouze” za dva body za výhru 6:5 po prodloužení. To znamená jediné, SOKOLI aktuálně ztrácí na desátou pozici pět bodů a i pro ně je tedy utkání klíčové. “A” tým bude hrát na hřišti soupeře, kde se mu daří zatím více než na Dašické, když z 10 utkání získal 11 bodů.

Podaří se “A” týmu zvítězit a přiblížit se přímé záchraně?

9. kolo Livesport Superligy začíná ve středu 24. února ve 20 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Vojtěcha Kleina:

Čeká nás po 14 dnech odveta, která bude opět plná emocí, jelikož body visí ve vzduchu a my i Liberec je potřebujeme jako sůl po zaváhání s Českou Lípou. Cesta k nim povede přes náš koncentrovaný a zodpovědný výkon, podobně jako teď v posledním zápasu s Brnem. Televizní utkání dokázal Liberec urvat pro sebe především díky početním výhodám, takže pokud se vyvarujeme zbytečných faulů, věřím, že utkání zvládneme. Domů potřebujeme přivést 3 body a určitě se nepojedeme na sever je pokochat výhledem na Ještědsko-kozákovský hřbet!

Livesport Superliga, 9. kolo:

Středa, 24. února, 20:00, SH ZŠ Dobiášova Liberec: FBC Liberec – SOKOLI Pardubice


Sestřih branek z posledního vzájemného utkání