Související zápas

SOKOLI Pardubice
1146_20230927_184223.jpg

SOKOLI vyjíždí k důležitému duelu s Českou Lípou

Čtvrté kolo Livesport Superligy zavede pardubické florbalisty na hřiště České Lípy. Sváteční duel startuje ve čtvrtek 28. září od 16:00 ve sportovní hale v České Lípě.

Českolipští nevstoupili do nové sezóny dobře. V prvním ligovém kole prohráli na půdě Mladé Boleslavi vysoko 3:15, následně nestačili v domácím prostředí na Chodov (7:10) a v posledním utkání prohráli v rámci School Matche s Libercem 5:8. Česká Lípa tak zůstává jediným týmem v Superlize, který nezískal ani bod. Tým nového trenéra Trčky tak bude mít o motivaci postaráno. 

Individuálním statistikám České Lípy vévodí vytáhlý útočník Radek Krajcigr a předsezonní posila českolipských obránce Radim Křenek. Oba tito zkušení borci zapsali již pět kanadských bodů. 

To pardubičtí SOKOLI vstoupili do sezóny pravou nohou, když v prvním kole porazili BLACK ANGELS 5:3. Následně ale připsali dvě prohry - 4:11 se Spartou a 5:10 s Chodovem. Mimo tří ligových zápasů odehráli svěřenci trenéra Štancla také pohárový zápas na půdě FBŠ SLAVIA Plzeň, ve kterém vyhráli po tuhé bitvě 5:4.

Útok pardubických Sokolů táhne předsezonní posila Radek Drba, který vstřelil již 4 branky a na jednu přihrál. Tomu zdárně sekunduje lotyšský reprezentant Ralfs Polis, který zapsal 1+3. 

Co se týče vzájemné bilance s Českou Lípu, tak ta je nezvykle vyrovnaná. Z dvanácti utkání se oba týmy radovaly z výhry celkem šestkrát.