Související zápas

SOKOLI Pardubice
1068_20230107_113724.jpg

SOKOLI vyjíždí na hřiště Vítkovic

Sobotní odpoledne přinese pro pardubický “A” tým další utkání. Na ostravské Dubině se utkají s aktuálně třetími Vítkovicemi.

Soupeř Pardubic se nacházel v lehké krizi. Tu odnesl vítkovický trenér Pavel Brus, který se po dlouhé společné cestě s klubem rozloučil. Vítkovičtí hráči následně dali na jakoukoliv krizi zapomenout v domácím zápase, který byl přímým soubojem o třetí místo v ligové tabulce, ve kterém porazili pražské Bohemians rozdílem třídy 10:3. V tomto zápase se blýskl čtyřmi brankami kanonýr Adam Delong, který si v této sezóně zapsal vedle 18 branek ještě 17 asistencí. Zápas se SOKOLY bude premiérou nového trenéra Vítkovic Daniela Folty na střídačce superligového týmu, pardubické hráče tedy nečeká nic jednoduchého.

To, že zápasy s Vítkovicemi jsou vždy velmi náročným oříškem je jasné, získat tři body je ale možné. V prvním zápase těchto soupeřů se povedlo SOKOLŮM na Dašické překvapivě zvítězit 5:4 a získat všechny tři body. Pro SOKOLY se jednalo o první výhru po jedenácti prohrách v řadě ve vzájemných zápasech. Aktuálně nyní SOKOLI ale zdaleka nejsou v rozpoložení, ve kterém byli při říjnovém vzájemném zápase. Táhnou si šňůru osmi porážek v řadě, zároveň je velmi trápí produktivita. V posledním zápase totiž s BLACK ANGELS neodehráli vyloženě špatný zápas, ztroskotali ale na marné koncovce.

Z 33 vzájemných střetnutí se hned pětadvacetkrát radovali hráči Vítkovic, třikrát muselo o vítězi rozhodnout prodloužení a pouze pětkrát zvítězili SOKOLI. 

Podaří se SOKOLŮM zlepšit produktivitu a zaskočit favorita?

  1. kolo Livesport Superligy začíná v sobotu 7. ledna v 16 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Lukáše Slabého:

"V sobotu nás čeká těžký zápas na půdě Vítkovic. Musíme se vrátit zpět k naší hře, kterou jsme se prezentovali na začátku sezóny, a zkvalitnit naši efektivitu v zakončení. Věřím, že když se nám tohle vše povede, tak můžeme favorita zápasu potrápit."

Livesport Superliga, 18. kolo:

Sobota, 7. ledna, 16:00, SC Dubina Ostrava: 1. SC TEMPISH Vítkovice - SOKOLI Pardubice