Související zápas

SOKOLI Pardubice
1027_20220922_105203.jpg

SOKOLI vyráží na půdu Bohemians

S cílem zisku první výhry v letošní sezóně vyjede pardubický “A” tým ke čtvrtému kolu Livesport Superligy. Soupeřem mu bude FbŠ Bohemians.

“Bohemka” zažívá perfektní vstup do sezony. Odehrála prozatím pouze dva zápasy, v obou ale byla úspěšná. Ve venkovních zápasech daleko od Prahy si nejdříve poradila s Otrokovicemi a o týden později si odvezla tři body z horké půdy týmu FBC Ostrava. Nejvýraznějším kanonýrem v týmu klokanů je předsezónní posila Jaroslav Petrák, který přestoupil z týmu Panthers Praha. Tento osmnáctiletý talent se ve dvou zápasech připsal 6 kanadských bodů za 5 gólů a jednu asistenci. Zároveň se v sestavě Bohemky poprvé v sezóně v Ostravě objevil Filip Forman, který kvůli disciplinárnímu trestu musel vynechat 1. kolo Livesport Superligy. Ten v souboji proti Ostravě zapsal hned pět kanadských bodů!

SOKOLI do sezóny vstoupili hůře, než soupeř. V úvodních třech zápasech si do tabulky připsali pouhý bod za prohru po nájezdech v Liberci. Kdo ale utkání sledoval, tak ví, že pardubičtí hráči nebyli ani v jednom ze zápasů horším týmem. Utkání s Karlovými Vary, Spartou a také v Liberci byla vyrovnaná a “A“ tým nebyl daleko od vítězství ani v jednom z nich. K výhře na hřišti Bohemians jim může pomoci několik faktorů. Prvním je rozhodně matador Martin Zozulák, který si ve třech dosavadních zápasech připsal sedm kanadských bodů a ukazuje, že stále dokáže být lídrem superligového týmu. Dalším faktorem bude disciplína, kterou mají zatím SOKOLI perfektní. Zapsali zatím pouze čtyři dvouminutové tresty, což bude důležité také v zápase s ”Bohemkou”, která má zatím úspěšnost přesilovek 42,9%!

Povede se SOKOLŮM připsat první výhru v sezóně?

Komentář hráče “A” týmu Davida Žáčka:

"Máme za sebou dva velmi vyrovnané zápasy s kvalitními týmy, kde viselo ve vzduchu daleko více. než jeden bod. Pokud na tyto zápasy naším přístupem navážeme, kvalitně se takticky na Bohemku připravíme a pohlídáme si jejich klíčové hráče, věřím, že budou diváci svědky atraktivního zápasu."

Livesport Superliga, 4. kolo:

Neděle, 25. září, 13:00, UNYP Aréna: FbŠ Bohemians – SOKOLI Pardubice