Související zápas

SOKOLI Pardubice
1070_20230113_102812.jpg

SOKOLI zajíždí na hřiště Tatranu Střešovice

Těžšího soupeře na prolomení aktuální krize nejspíše SOKOLI dostat nemohli. V rámci 19. kola se pardubičtí hráči vydají na půdu střešovického Tatranu.

Slovy se dá pouze těžko popisovat pohoda, ve které hraje tým Tatranu. Pokud by se dala česká nejvyšší soutěž na dvě části, dala by se popsat jako Tatran Střešovice a zbytek. Bez ztráty jediného bodu zatím prochází svěřenci Luďka Beneše celou sezónou a můžou pomalu pomýšlet na bodový rekord základní části. Úspěchy Tatranu mají mnoho faktorů, hráči světové třídy či výborná brankářská dvojice. Zároveň má Tatran několik prvenství ve statistikách. Hráči mají nejlepší úspěšnost přesilovek a oslabení, Tomáš Jurco je statisticky nejlepší brankář Livesport Superligy a zároveň má Tatran nejméně obdržených branek.

O pardubickém týmu aktuálně rozhodně nejde hovořit v superlativech. Tým trenéra Štancla se nachází ve velké krizi, když na bodový zisk čeká již devět zápasů. Proti nim se navíc postaví lídr Livesport Superligy. Ani vzájemné zápasy nehrají do karet pardubickým hráčům, Tatran se jim podařilo porazit naposledy v úvodním zápase ligového ročníku 2017/18, v posledních pěti zápasech proti Tatranu mají navíc SOKOLI hrozivé záporné skóre -57.

Povede se SOKOLŮM trápit favorita?

Komentář hráče “A“ týmu Ondřeje Machatého:

"Věřím, že se nám podaří shodit ze sebe deku, která na nás poslední zápasy leží a budeme hrát, tak jak chceme a umíme. Když tomu tak bude, tak si myslím, že můžeme potrápit i soupeře, jako je Tatran Střešovice."

Livesport Superliga, 19. kolo:

Neděle, 15. ledna, 17:00, SC Řepy: Tatran Střešovice – SOKOLI Pardubice