Související zápas

SOKOLI Pardubice
1037_20221020_102842.jpg

SOKOLI zajíždí na půdu České Lípy

Sobotní dlouhá cesta na daleký sever čeká hráče pardubických SOKOLŮ. Na horké půdě České Lípy se utkají o další superligové body.

Česká Lípa je bezpochyby jedním z překvapení letošního mimořádně vyrovnaného ročníku Livesport Superligy. Českolipští hráči se aktuálně nacházejí na velmi dobré sedmé pozici se ziskem deseti bodů a skvělou formou v jejich zádech. Hráči ze severu Čech drží šňůru tří vítězství v řadě, z čehož především poslední dvě stojí za zmínku, výhra v severočeském derby s Libercem a skalp Sparty, která jako každý rok míří jen na ty nejvyšší příčky. Vedení České Lípy udělalo v létě tah, který se jim zatím nadmíru vyplácí. Z prvoligového Ústí nad Labem získalo posilu, která si zatím podmaňuje celou Superligu. Jan Peška, který střídavě startuje také právě za Ústí nad Labem, si v sedmi premiérových superligových zápasech zapsal neuvěřitelných 17 bodů, a nejen že kraluje kanadskému bodování týmu, ale drží také v popředí kanadského bodování celé soutěže. Achillovou patou českolipského týmu jsou prozatím oslabení, v tom mají svěřenci trenéra Derky prozatím úspěšnost pouze lehce nad 50%.

SOKOLI si po vydařeném startu sezóny v posledním zápase připsali první vysokou porážku. Po šesti vyrovnaných zápasech přijel na Dašickou střešovický Tatran, který neměl s pardubickými hráči slitování a zvítězil vysoko 12:2. Poprvé v sezóně v zápase právě proti Tatranu střelecky mlčelo úderné duo Šmíd – Zozulák. Jednou z výrazných sil pardubického týmu v letošní sezóně je disciplína. Pouhých 18 trestných minut znamená pouze lehce přes jeden trest na zápas, což je rozhodně věc, na které můžou SOKOLI stavět. Na druhé straně ale “A“ tým musí zlepšit svou produktivitu v přesilových hrách, kde má úspěšnost pouhých 18,75%

Povede se SOKOLŮM získat body na horké českolipské půdě?

8. kolo Livesport Superligy začíná v sobotu 22. října v 18 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Přemka Pakosty:

"V sobotu nás čeká důležitý zápas v České Lípě. Lípa hraje velmi důrazný florbal plný soubojů, takže nás nečeká nic jednoduchého. Proti Tatranu se nám zápas vůbec nepovedl, tudíž bude důležité se vrátit k florbalu a k týmového výkonu, který jsme předvedli proti Vitkovicím a Black Angels. Pevně věřím, že pokud se nám to povede, tak si z České Lípy můžeme odvést 3 body."

Livesport Superliga, 8. kolo:

Sobota, 22. října, SH Česká Lípa, 18:00: FBC 4CLEAN Česká Lípa – SOKOLI Pardubice