Související zápas

SOKOLI Pardubice
1088_20230224_100124.jpg

SOKOLI zakončí základní část domácím utkáním s Karlovými Vary

S jistotou účasti v play-down vstoupí SOKOLI do posledního zápasu základní části letošní sezóny, na Dašickou přijedou Karlovy Vary.

Velmi náročnou premiérovou sezónu v Livesport Superlize zažívají hráči Karlových Varů. Na vítězství čekají celou základní část, výhru si totiž připsali pouze v prvním kole, v tom ale porazili právě pardubický tým. I přes 24 porážek západočechů ale nečeká Pardubice nic jednoduchého. Ze superligového otloukánka se stává více než vyrovnaný člen ligy, výkony svěřenců trenéra Mandlera totiž mají výrazně vzestupnou tendenci. V posledních čtyřech zápasech se utkali se soupeři jako je Chodov, Sparta, Liberec, nebo Bohemians a ani s jedním z těchto týmu neprohráli o více než tři branky. Návrat na Dašickou čeká bývalého člena sokolské letky Matyáše Velce, ten na západě Čech patří k lídrům týmu, když zapsal 24 kanadských bodů.

Pardubickému týmu nevyšel předsezónní cíl, čímž byl postup do předkola play-off. To ale nemění nic na důležitosti nedělního utkání. SOKOLI totiž stále hrají o to, jestli začnou sérii play-down na domácí půdě, což může být díky skvělé atmosféře na Dašické velkou výhodou. Zápas bude také poslední herní přípravou právě před vrcholem sezóny, ve kterém pardubičtí hráči vyzvou otrokovické Pantery. SOKOLI navíc mají soupeři co vracet, stále totiž platí, že jsou totiž historicky jediným soupeřem, kterého dokázaly Karlovy Vary v Livesport Superlize porazit. V prvním kole letošní sezóny totiž Pardubice v Karlových Varech prohrály 3:4.

Povede se SOKOLŮM naladit se na play-down vítězně?

Komentář hráče „A“ týmu Petra Křinky:

"V neděli nás čeká zápas s Karlovými Vary kde chceme už jen doladit nějaké herní detaily, doléčit nějaká menší zranění a dostat se do nějaké herní pohody před play down, která bude potřeba. Budeme se snažit před domácím publikem zahrát dobrý florbal a nalákat naše fanoušky na play-down, kde je budeme potřebovat."

Livesport Superliga, 26. kolo:

Neděle, 26. února, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – FB Hurrican Karlovy Vary