Související zápas

SOKOLI Pardubice
1156_20231019_095326.jpg

Sokolské derby klepe na dveře. "A" tým zajíždí na půdu SKV

8. kolo Livesport Superligy zavede pardubické florbalisty na hřiště Sokola Královské Vinohrady. Sokolské derby startuje v neděli v 17:00 ve sportovní hale na Vinohradech.

Tým SKV prožívá jeden z nejpovedenějších startů do Livesport Superligy za posledních několik sezón. Celek Jana Kapuciána se po úvodním kole, kdy schytal debakl od Liberce (2:11), prezentuje tvrdou a kvalitní obranou, která přináší své ovoce. "Eskávé" následně bodovalo ve čtyřech utkáních v řadě, když dokázalo obrat o body i mistrovský Tatran či v posledním kole pražský Chodov. Vinohrady se mohou spolehnout na jistotu v brance, kterou je Mikuláš Futschik, který vletěl do Livesport Superligy jako uragán a drží si 3. nejlepší procentuální úspěšnost zákroků ze všech superligových brankářů.

To naopak pardubičtí SOKOLI neprožívají povedené období. Tým trenéra Štancla bodoval pouze v prvním ligovém kole a nyní má na svém kontě již 6 porážek v řadě. Opakujícím se jevem v utkáních pardubických florbalistů jsou nepovedené první třetiny. SOKOLI nedokázali vyhrát ani jednu při celkovém skóre 5:19. První sokolské derby čeká na předsezonní lotyšskou posilu Ralfse Polise, který doposud dokázal bodovat v každém zápase. 

Z posledních deseti vzájemných zápasů ze šestkrát radovali z výhry hráči SKV, čtyřikrát zvítězili pardubičtí. Jak dopadne nedělní duel ve sportovní hale na Vinohradech?  

Komentář útočníka Milana Bíny k zápasu: "Vinohrady v posledních letech hodně obměnili a omladili tým a prezentují se odlišným stylem, než jsme byli dlouhá léta zvyklí. Hrají v kompaktním bloku, zataženě a ve vlastním pásmu jsou hodně důrazní. Po ziscích chodí okamžitě do brejků, které řeší velmi efektivně. Mají na to typově výborné hráče – rychlé a fyzicky skvěle připravené. Celé jim to dobře funguje a získávají body. Osobně jsem zvědavý, jestli se něco z jejich stylu změní v zápase, do kterého vstupují jako favorit a mohli by hrát více aktivně."