Související zápas

SOKOLI Pardubice
1078_20230129_082214.jpg

SOKOLY čeká bitva v Ostravě

Další souboj o body do tabulky Livesport Superligy čeká SOKOLY v neděli, v ostravské ČPP aréně vyzvou místní FBC.

Ačkoliv se ostravský tým nachází „až“ na osmém místě v superligové tabulce, jeho výkony mají výrazně vzestupnou tendenci. V posledních čtyřech utkání si ostravští hráči vždy odnesli minimálně bod, Za zmínku stojí rozhodně remíza a zisk bodu s úřadujícím mistrem z Mladé Boleslavi nebo výhra ve venkovním utkání v UNYP aréně s pražskou Spartou. Pro ostravský tým je důležitým faktorem také domácí prostředí, ve své domovské ČPP aréně v posledních pěti zápasech ani jednou neodešli hráči FBC poraženi po základní hrací době. Ostravský tým má dva jasné lídry, prvním je brankář Jan Binder, který v letošní sezóně zatím odchytal 1052 minut a druhým je kanonýr Marek Brauer, jež nastřílel 28 branek, což je dvakrát více, než kdokoliv jiný z ostravského týmu.

SOKOLI se po dlouhé krizi pomalu herně ale také výsledkově zvedají. V posledních dvou zápasech se jim podařilo zvítězit, když vyhráli doma s Českou Lípou a také ve venkovním zápase v Otrokovicích. Nyní budou SOKOLI chtít prodloužit svou sérii výher také třetím zápasem. V Ostravě to ale nikdy nemají jednoduché, na půdě FBC nevyhráli ani jednou od 18. října 2014! K vítězství v Ostravě může SOKOLŮM pomoci obnovená spolupráce Zozulák – Šmíd, když si každý z hráčů připsal z posledních dvou zápasů pět bodů. Pardubičtí hráči mají také Ostravě co vracet, v prvním vzájemném utkání této sezóny totiž SOKOLI doma prohráli 4:7.

Podaří se SOKOLŮM přidat třetí vítězství v řadě?

22. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 29. ledna v 17 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Petra Černého:

"Určitě budeme chtít navázat na předchozí dvě výhry. Zároveň jsme si ale vědomi, na čem musíme zapracovat a jaký výkon budeme chtít předvést abychom získali další body. Když splní každá pětka svojí roli na hřišti, tak věřím, že v Ostravě uspějeme."

Livesport Superliga, 22. kolo:

Neděle, 29. ledna, 17:00, ČPP Aréna Ostrava: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – SOKOLI Pardubice