848_20210114_094407.jpg

SOKOLY čeká další náročný víkend! Utkají se se Spartou a Tatranem

Další víkend, další dva náročné zápasy proti týmům z horní poloviny tabulky, takový je nyní program pardubického “A” týmu. V sobotu přijede na Dašickou pražská Sparta, která po slabším začátku nabírá skvělou formu. V neděli čeká SOKOLY zápas se střešovickým Tatranem.

Po pomalejším rozjezdu na začátku sezóny se Sparta chytla vítězné vlny a dostává se v tabulce výš a výš. Z posledních sedmi utkání padla pouze jednou a to v zápase s Chodovem poměrem 6:8. Individuálním statistikám vévodí předsezónní posila Mikuláš Krbec s 27 body (12+15), který si společně s hráči “A” týmu Halešem a Šmídem vyzkoušel angažmá ve Švédském Växjo.  

Nedělní soupeř Pardubic, Tatran Teka Střešovice, je na tom v aktuální sezóně Livesport Superligy ještě o poznání lépe. Nachází se na třetím místě, hned v závěsu za Mladou Boleslaví a suverénními Vítkovicemi. Poslední tři utkání se však Tatranu nepovedly, prohrál s Chodovem, Spartou a v televizním utkání podlehl Vítkovicím. Tatran táhne svými výkony Filip Langer, který nasbíral 38 kanadských bodů (20+18) a nachází se na pátém místě bodování celé Livesport Superligy.

Dokáží SOKOLI navázat na dobré výkony a získat body do tabulky?

15. kolo Livesport Superligy začíná 16. ledna v 16 hodin a následné 16. kolo začíná 17. ledna v 17 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Marka Weinelta:

O víkendu nás čekají dva pražské, velmi dobré týmy, Sparta a Tatran. Proti Spartě jsme hráli úplně první zápas Superligy a také to byly první výhra, takže víme, co můžeme očekávat. Stejně jako v prvním vzájemném utkání musíme podat dobrý týmový výkon jak na hřišti, tak i na střídačce. V neděli nás čeká Tatran, se kterým nám první zapas vůbec nevyšel a byla z toho krutá porážka. Když podáme stejný týmový výkon jako nyní proti Vítkovicím a Bohemians, tak si myslím, že máme šanci získat nějaké body.

Livesport Superliga 15. a 16. kolo:

Sobota 16. ledna, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha

Neděle 17. ledna, Sportovní centrum Řepy: Tatran Teka Střešovice - SOKOLI Pardubice