Související zápas

SOKOLI Pardubice
1073_20230117_101923.jpg

SOKOLY čeká SCHOOL MATCH

Středeční dopoledne bude v enteria aréně patřit florbalu. Velkolepá akce v hokejové hale přivede do hlediště tisíce školáků. SOKOLI v tomto výjimečném zápase přivítají Českou Lípu.

Tým České Lípy se drží v klidném středu tabulky. Osmé místo hráčům ze severu Čech zaručuje bitvy v předkole play-off, na 11. pozici, která by pro svěřence trenéra Derky znamenala boje o udržení, mají navíc komfortní náskok šesti bodů. Kromě dobré pozice v tabulce mají českolipští hráči také velmi dobrou formu. Z posledních šesti zápasů se jim podařilo zvítězit hned třikrát, prohráli navíc jen s velkými favority Mladou Boleslaví, Chodovem a Spartou. Návrat do Pardubic čeká tahouna České Lípy Radka Krajcigra. Tento kanonýr v Pardubicích v nejvyšší soutěži odehrál 52 zápasů, ve kterých si v sokolském dresu připsal 77 kanadských bodů. Svůj čich na góly neztrácí Krajcigr ani v letošní sezóně, v té zaznamenal 24 branek, ke kterým přidal ještě 16 asistencí a svými výkony táhne tým do předkola play-off.

O formě Pardubic se rozhodně nedá mluvit stejně, jako o té českolipské. Tým trenéra Štancla táhne šňůru deseti proher v řadě, posledních osm z těchto proher bylo navíc velmi velkým rozdílem. SOKOLI nyní mají možnost se odrazit zpět a zabojovat o postup do předkola play-off. Proti České Lípě to ale pardubičtí hráči nemají nikdy jednoduché, poslední čtyři vzájemné zápasy těchto dvou týmů skončily vždy vítězstvím týmu ze severu Čech. Ve středečním zápase ale požene SOKOLY mohutná podpora tisíců školáků z tribun, pomůže SOKOLŮM k zisku tří bodů?

20. kolo Livesport Superligy začíná ve středu 18. ledna od 10 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Lukáše Prixe:

"School match s Lípou bude určitě zajímavým a příjemným zpestřením proti ostatním zápasům. Nicméně to, že tam bude hodně dětí nemění nic na důležitosti zápasu. Poslední výkony nám nevychází podle představ, a tak se budeme snažit, aby se to změnilo. Samozřejmě povzbuzování publika nám může pomoci a moc se na to těším."

Livesport Superliga, 20. kolo:

Středa, 18. ledna, 10:00, enteria aréna Pardubice: SOKOLI Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa