Související zápas

SOKOLI Pardubice
1055_20221209_121646.jpg

SOKOLY čeká utkání se Spartou

Další pokus na zisk bodů do ligové tabulky mají pardubičtí hráči v neděli. Vyjedou na půdu silné Sparty.

ACEMA Sparta Praha se aktuálně nachází na šesté pozici v ligové tabulce. S 24 body mají svěřenci trenéra Marka Vojty přímý postup do play-off pevně ve svých rukou, zároveň můžou myslet na vyšší příčky, s Chodovem na pátém místě mají totiž shodný počet bodů. Pražští hráči se v letošní sezóně mohou spolehnout na speciální týmy, jejich přesilová hra je úspěšná téměř každá druhá, v oslabení mají úspěšnost 66,67%. Hráči Sparty se mohou opřít o dva důležité faktory. Prvním je výborně chytající Martin Beneš v brance, tento čerstvý vicemistr světa vychytal 5 vítězství Sparty. Druhým je výborná předsezónní posila Jiří Curney, který si v aktuální sezóně připsal 28 kanadských bodů.

Ačkoliv čísla před vzájemným utkáním hovoří jasně pro domácí, SOKOLI vědí, že se Spartou dá hrát velmi vyrovnaně. Poslední vzájemný zápas skončil nejtěsnějším možným rozdílem, Sparta vyhrála v dramatickém utkání v Pardubicích 6:5. Zároveň v posledních pěti vzájemných zápasech se SOKOLŮM podařilo hned dvakrát zvítězit. Poslední výhru SOKOLŮ nad Spartou v minulé sezóně režíroval aktuálně nejlepší střelec pardubického týmu Lukáš Kučera, který vstřelil dvě branky. V probíhajícím ročníku má tento mladý střelec 14 branek, z toho hned 7 z nich vstřelil v posledních pěti zápasech.

Podaří se SOKOLŮM zvítězit na půdě favorita?

14. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 11. prosince v 15 hodin

Komentář hráče “A“ týmu Jakuba Šimáka:

"V neděli nás čeká těžké utkání na půdě pražské Sparty. Poslední vzájemný zápas byl velice vyrovnaný a napínavý až do konce, radovala se ale bohužel Sparta. Tentokrát však věřím, že v zápase uspějeme a protrhneme výsledkově ne příliš povedenou sérii ze předešlých utkání."

Livesport Superliga, 14. kolo:

Neděle, 11. prosince, 15:00, UNYP Arena: ACEMA Sparta Praha – SOKOLI Pardubice