995_20220421_092050.jpg

SOKOLY čeká víkend o vše

Být či nebýt. To pro pardubický “A” tým již není pouze slavný monolog Hamleta. SOKOLŮM v průběhu nadcházejícího víkendu půjde přímo o bytí či nebytí v Livesport Superlize pro příští sezónu.

Není kam couvnout. Hráči pardubického “A” týmu před sebou mají jasný, ale nelehký úkol. Potřebují zvítězit ve dvou zápasech na Dašické, aby se vyhnuli sestupu do 1. ligy mužů. Série hraná na tři vítězné zápasy se za stavu 1:2 z pohledu Pardubic stěhuje z Brna zpět na domácí palubovku a SOKOLI již nemají prostor k jediné chybě.

Proti “A” týmu nastoupí samozřejmě tým brněnských Bulldogs. Těm se podařilo SOKOLY již dvakrát porazit a nyní jim stačí poslední krok k vytouženému postupu. Možná ani oni sami by po třetím místě v základní části netušili, že by mohli být nyní v této pozici. K oslavám ale ještě mají daleko, zbývá jim udělat poslední a většinou ten nejtěžší poslední krok.

Brno má v barážové sérii velkou oporu v brankovišti. Tím není nikdo jiný než Jakub Haltmar, který ještě nepustil svého brankářského kolegu v baráži do branky ani na minutu. Trenéři k této změně totiž neměli jediný důvod, Haltmar zatím podává jisté výkony, z holí pardubických hráčů inkasoval zatím 12 branek z 59 střel. Na druhé straně si v pardubické brance řekl o slovo mladičký Matěj Denemark. Trenéři “A” týmu hledali nějaký impuls, kterým by tým oživili. Ten přišel ve třetím zápase a zafungoval perfektně. Po patnácti zápasech nenastoupil v pardubické brance od začátku Martin Haleš, objevil se v ní totiž právě Denemark a vedl si fantasticky. Famózní úspěšností zákroků 93,75% zachránil tým před sestupem a výrazným dílem pomohl k pokračování série. 

Kanonýři obou týmů v této defenzivně vedené sérii prozatím nehráli tak klíčovou roli jako brankáři. Oba týmy zatím mají nejlepšího hráče v kanadském bodování, který má na svém kontě pět bodů. Na straně Buldoků je to Josef Žižka, který výrazně pomohl k úvodnímu triumfu Brna v Pardubicích, u SOKOLŮ je to kapitán týmu Přemek Pakosta, který má na svém kontě pět kanadských bodů. 

Nejdůležitější zápasy sezóny jsou tu, rozhodnout můžou střelci, brankáři, ale také cokoliv jiného. Přijďte se podívat co to bude o víkendu na Dašickou, kde se rozhodne o posledním volném místě v Livesport Superlize pro příští sezónu. 

Komentář kapitána týmu Přemka Pakosty:

Čekají nás maximálně 2 poslední zápasy sezony. Nic ale není jisté a my si nejdříve ten druhý zápas musíme vybojovat. Abychom uspěli, tak je potřeba předvést skvělý týmový výkon. Každý ze sebe musí dostat maximum. Pevně věřím, že když předvedeme výkon jako poslední zápas v Brně, tak Superliga zůstane v Pardubicích. Doufám, že na Dašickou dorazí spousta fanoušků a poženou nás k vítězství.

Baráž o Livesport Superligu, 4. a případný 5. zápas:

Sobota, 23. dubna, SH Dašická Pardubice, 18:00: SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno

Neděle, 24. dubna, SH Dašická Pardubice, 17:00: SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno