1039_20221027_204532.jpeg

Tomáš Krejčí: Chceme, aby se hráči posouvali herně i lidsky

Od nové sezóny má trenérský tým juniorského týmu nové složení. Součástí tohoto týmu je také Tomáš Krejčí, který se posunul od dorostenecké kategorie. Jak vnímá přesun o kategorii výše, úvodní zápasy sezóny i změny v týmu popisuje v rozhovoru.

V Pardubicích působíš aktuálně druhou sezónou, jaké největší změny v novém působišti vnímáš?

Že jsem přestoupil z Hradce Králové do Pardubic (úsměv), teď vážně. Největší změna je pro mě určitě v zázemí klubu, která je na vysoké úrovni a dodává hráčům nadstandard a komfort na regeneraci. Také komunikace je pro mě úplně jiná, než v předchozím klubu a hlavní je pro mě, že celá organizace má jednotný směr a koncepci, která má hlavu a patu. Metoda trénování je také jiná, než jsem byl zvyklý na to jsem si musel zvykat.

Prvním rokem jsi u juniorského týmu, jaké jsi měl před sezonou očekávání?

Měl jsem z toho trochu i strach, jelikož je to druhá nejelitnější kategorie po A mužstvu. Chvíli jsem se hledal, abych se s celou kategorií a týmem sžil, ale mám skvělé kolegy, kteří mi hodně pomohli se do toho co nejrychleji dostat. Věděl jsem, že už se v juniorské kategorii rozebírá hra detailněji než v dorosteneckém florbalu.

Jaké byly cíle týmu do sezóny? Daří se je plnit?

Celý tým si dal jasný cíl do úvodu sezóny a to postoupit z kvalifikace do CE ligy juniorů. V základní skupině jsme skončili na 2.místě, tím jsme museli absolvovat baráž, která se bohužel nezvládla. Takže se týmový cíl nesplnil, nyní ale přichází část rozvojová a celý tým se musí popasovat s touto situací.

Z kvalifikace se tedy postoupit nepodařilo a tým hraje 1. ligu juniorů, co to pro tým znamená?

Pro nás se nic nemění, jedeme dál v rozdělané práci v tom, co jsme si nastavili v klubu, tím je rozvoj. Chceme rozvíjet v hráčích potenciál, který v týmu je. Chceme abychom vyprodukovali co nejvíce hráčů do A mužstva, ale hlavně, aby to kluky posunovalo jak hráčsky, tak lidsky.

První čtyři zápasy přinesly dvě výhry a dvě prohry, jak zápasy hodnotíš?

Hodnotím je pozitivně, ve všech čtyřech zápasech jsme byli lepším týmem, kde jsme splňovali veškeré aspekty, které jsme si nastavili před zápasy. Jen musím odstranit detaily ve hře, které nás sráží. Bohužel se nás drží smůla v podobě produktivity v tom musíme být více efektivní a trpělivý.

Tým se i v průběhu sezóny stále mění, jak těžké je pro váš trenérsky tým s tímto pracovat?

Samozřejmě to pro nás není příjemné, ale i s tím musíme pracovat a byli jsme s tím i seznámeni, pokud bude mít nějaký hráč možnost se prosadit v A mužstvu, tak je to pro jeho vývoj určitý posun o level výše. Tím je to příležitost pro ostatní hráče nám ukázat svůj potencionál a že když budou poctivě pracovat tak se do A mužstva mohou podívat. Věřím tomu, že jsou kluci nastavený pozitivně. Sezóna je dlouhá.