1102_20230321_090400.jpg

Tomáš Krejčí: V lize mohl porazit každý každého

Asistent trenéra pardubických juniorů Tomáš Krejčí uzavřel svou první sezónu u této věkové kategorie. V rozhovoru popisuje průběh sezóny a vysvětluje její brzký konec.

S jakým cílem jste do sezóny vstupovali?

Do sezóny jsme si dali jasný cíl postoupit do elitní skupiny, ale bohužel jsme smolně nepostoupili přes baráž a byli jsme předurčeni hrát 1.ligu

Do CE ligy jste tedy nepostoupili, co jste čekali od 1. ligy?

Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého, že to bude vyrovnaná soutěž a že každý zapas bude velice kvalitní a těžký, což se také potvrdilo.

Jak působení v druhé nejvyšší soutěži hodnotíš?

Hodnotí se mě to opravdu těžko. Samozřejmě nemůžu byt spokojený nepostoupili jsme do play-off. Výsledky i naše výkony byli hodně nevyrovnané.

Začali jste dobře, poté ale začal tým sbírat zbytečné prohry, čím si to vysvětluješ?

Dobrá otázka, za mě tam bylo více aspektů. Celou sezónu jsme se nadřeli na góly a v některých zápasech se to projevilo, kdy jsme sice kontrolovali hru, byli na míčku, měli spoustu šancí, ale nepřetavili jsme je v branky. Poté byla obrovská nevyrovnanost výkonů, kdy jsme byli schopni třetinu jasně vyhrát a dominovat a druhou prospat a o náskok přijít, a hlavně rezignovat na hru.

V lize jste kromě brněnského Hattricku porazili každý tým, zároveň jste ale v průběhu sezóny taky se všemi prohráli, čím si to vysvětluješ?

Jak jsem říkal, 1. liga byla kvalitní a vyrovnaná. Každý mohl porazit každého. Budu se opakovat, ale bylo to našimi nevyrovnanými výkony.

V průběhu sezóny jste přišli o dva klíčové hráče Šimáka s Machatým, kteří se přesunuli dlouhodobě k superligovému týmu, jakou to bylo pro tým ztrátou?

Samozřejmě to byl velký zásah do týmu. Machač a Šimi byli leadři, ale je to vývoj a my jsme s tím museli pracovat. Zase to byla příležitost pro hráče, kteří měli menší vytížení.

Ke konci sezóny jste zapsali vysoké prohry, po zápase ve Zlíně jsi se dokonce musel omlouvat pardubickým fanouškům, kde vidíš důvody těchto proher?

Bohužel musím říct, že to co se stalo ve Zlíně nedokážu pochopit doteď, vypadalo to že jsme se těch 6 měsíců nebo kolik jenom flákali a scházeli se jen na zápasy, ale nechci se k tomu už vracet. Dost jsme si to v šatně po zápase vyříkali, ale co tam padlo vám neprozradím, co proběhlo v kabině zůstane v kabině a ještě se musím tímto způsobem omluvit, fanouškům a vedení. Do Brna jsme jeli v okleštěné sestavě, ale i přes nepříznivý výsledek se ukázal velký morál týmu, který předem nesložil zbraně a rval se na hranici svých možností.

Špatná forma na konci sezóny vygradovala až k nepostupu do play-off, jak vnímáš takto brzký konec sezóny?

Beru to jako obrovské zklamání. Pár noci jsem skoro nespal mrzelo mě to a mrzí do teď. Faktorů tam bylo hodně. Je potřeba si to vše vyhodnotit s přijmout opatření, aby se to neopakovalo v příští sezóně. Hlavně nám i hráčům to ukázalo zrcadlo, na čem se musí zapracovat.

Hráči tedy odehráli poslední zápas v polovině února, do další sezóny tedy zbývá více než 6 měsíců, jaký nyní bude program?

Pokračujeme dále, máme připravené přátelské zápasy a tréninkový rytmus se nemění, není jediný důvod sedět a plakat nad rozlitým mlékem, je třeba pracovat, aby se mléko příští sezónu nerozlilo.

Komentář kapitána juniorského týmu Lukáše Drahného:

"Hned v říjnu nám nevyšel první stanovený cíl. Tím byl postup z kvalifikace, abychom v Pardubicích znovu hráli CE ligu juniorů. To se nám ale nepovedlo kvůli dvojzápasu s Pantery, ve kterém jsme smolně o gól v celkovém rozdílu padli. Hráli jsme tedy první ligu juniorů, což byla nezvykle vyrovnaná soutěž. V lize jsme dokázali hrát vyrovnaně s úplně všemi týmy, naše herní výpadky v každém zápase ale znamenaly to, že jsme zbytečně ztráceli body. Tyto zbytečné ztráty v celkovém součtu znamenaly konečné sedmé místo, nepostup do play-off a velmi předčasný konec sezóny už 13. února."