830_20201127_202909.jpg

Tomáš Kucharič: Věřím, že se rychle adaptuji a pomůžu týmu k zisku bodů

Nová posila SOKOLŮ do ofenzivy, v minulé sezóně vítěz kanadského bodování 1. ligy mužů s počtem bodů, které se zastavilo na čísle 60. To je Tomáš Kucharič, který do Pardubic přichází na hostování do doby, než se obnoví druhá nejvyšší soutěž. V rozhovoru se dozvíte, jak prožíval vzájemný zápas v hokejové aréně, či jeho první dojmy z týmu.

Jak by jsi sám sebe představil pardubickému fanouškovi?

Bydlím v malé vesnici Vratěnín, kilometr od rakouských hranic. Pracuji v logistické firmě v Rakousku. Florbal hraji od 6 let. Do starších žáků jsem hrál za SK JeMoBu (Jemnice, Moravské Budějovice). Od 16 let působím v TJ Znojmo. Hrál jsem i pár přípravných utkání za juniorskou reprezentaci. Ve Znojmě hraji za „A“ tým mužů už dvanáctou sezónu. Čtyři sezóny jsem odehrál v nejvyšší soutěži a osm sezón v 1. lize.

Jaké máš očekávaní od angažmá v Pardubicích?

Je to pro mě výzva nastoupit po dvou letech opět v Superlize. Kvůli zaměstnání musím do Pardubic dojíždět, tak doufám, že to všechno nějak zvládnu a budu pro Pardubice platným hráčem. 

Znojmo a Pardubice jsou v jedné věci velmi podobné, rozhodně je to divácká podpora. Mrzí tě, že nezažiješ skvělou domácí atmosféru na Dašické?

Určitě mě mrzí, že domácí diváckou kulisu nezažiji, protože pardubičtí diváci jsou opravdu skvělí. Hrát bez diváků je jako jíst neokořeněné jídlo. Zápasy bez divácké kulisy postrádají ten správný náboj.

Stihl jsi již pár tréninků s “A” týmem, jaký máš pocit z týmu?

Dobrá parta. Tým je velice dobře připravený, tréninky probíhají ve vysokém tempu a nikdo nic nevypustí. Už se moc těším na první utkání.

Připravoval jsi se v pauze individuálně? Jak se po individuálních trénincích cítíš?

Snažil jsem se udržovat v kondici. Pravidelně běhám a posiluji. Tréninkový deficit ale pociťuji. Tréninkové jednotky v hale na hokejce se nijak nahradit nedají.

V minulé sezóně jsi zaznamenal úctyhodných 60 bodů a vyhrál jsi kanadské bodování 1. ligy. Dovedeš popsat hlavní důvody tvých skvělých individuálních výkonů?

Od trenéra jsem dostával na hřišti poměrně velký prostor a velkou zásluhu na tom, že jsem vyhrál kanadské bodování 1. ligy mají rovněž moji spoluhráči z lajny. Hrajeme spolu už několik sezón, tak víme, co od sebe můžeme navzájem očekávat.

Dvakrát jsi v Pardubicích zažil utkání v hokejové aréně, hrál jsi dokonce v utkání, kde padl návštěvnický rekord základní části superligy. Jaké jsou tyto zápasy z pohledu hráče hostujícího týmu?

Utkání v pardubické hokejové aréně, kde fandilo přes 5000 skvělých fanoušků, je pro mě nezapomenutelné. Super atmosféra, skvělá organizace a práce pořadatelů. Být účastníkem takového utkání, kde navíc padl divácký rekord, je zkrátka životní i sportovní zážitek.

V minulosti jsi dvě sezóny strávil se Znojmem v Superlize, ročník 2019/2020 poté v 1. lize mužů. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi těmito soutěžemi?

Rozdíl mezi Superligou a 1. ligou je obrovský. V 1. lize má hráč ve většině utkání na vše mnohem více času. Superliga je oproti 1. lize rychlejší, důraznější a hráči jsou jak takticky, tak i technicky mnohem vyspělejší.

Myslíš, že dokážeš své zkušenosti ze Superligy zúročit i při pardubickém angažmá?

Z odehraných sezón v Superlize vím, co můžu očekávat a na co se připravit. Věřím, že se rychle na superligu adaptuji, abych byl pro SOKOLY platným a pomohl k zisku nějakých bodů do tabulky.

Měl jsi již čas poznat město Pardubice?

Protože dojíždím, a navíc v souvislosti s koronavirem je téměř vše zavřené, tak jsem zatím procházku po Pardubicích odložil. Určitě si později Pardubice projdu, vypadají jako velmi hezké město.