915_20210930_095851.jpg

Tomáš Macháček: Cítím se už v Pardubicích jako doma

Mladý talent, který se před sezónou rozhodl změnit dres. Z týmu FTC Vysoké Mýto přestoupil do Pardubic, kde je po čtyřech ligových zápasech nejproduktivnějším hráčem dorosteneckého týmu. Tomáš Macháček v rozhovoru vypráví o úvodních ligových zápasech, startech v juniorské lize, či aklimatizaci v novém prostředí.

Máte za sebou s týmem dorostenců první ligové zápasy, všechny vítězné. Jaké z tvého pohledu byly?

První turnaj mi přišel lepší, než domácí turnaj. Hráli jsme více aktivně a dalo se na to podle mě lépe koukat (úsměv). V domácím turnaji jsme nepředvedli naší nejlepší hru, takže máme stále na čem pracovat.

Díky čtyřem výhrám jste si zajistili postup do prvního koše, co očekáváš od těchto zápasů?

Očekávám od nich, že to bude, dá se říct, úplně jiná soutěž. Očekávám od soupeřů daleko větší nasazení a hlavně technickou a herní vyspělost na vyšší úrovni. Na tyto zápasy se těším, protože pouze zápasy s těmi nejlepšími soupeři nás budou nejlépe rozvíjet.

Může mít na vaše dobré výkony vliv kvalita letní přípravy?

Myslím si, že určitě. Makali jsme čtyři měsíce ve skvělých počtech na trénincích, všichni kluci z týmu dřeli na plno a nyní se snažíme sklízet ovoce.

Tobě osobně se daří výtečně, ve čtyřech zápasech sis připsal 11 kanadských bodů, co na to říkáš?

Vypadá to sice hezky, (úsměv) ale tyhle body jsem nasbíral hlavně v zápasech, kde bylo skóre poměrně vysoké v náš prospěch, takže nyní hlavně doufám, že budu moct týmu podobně pomoct i v prvním koši.

Tvé výkony ti zařídily také starty v juniorské lize, jaké jsi měl před zápasy pocity?

Vážil jsem si nominace, jel jsem na zápasy s tím, že tam nechám všechno. Moc jsem nevěděl co očekávat od juniorské hry, takže samozřejmě nějaká ta "nervozitka" tam byla (smích), ale po pár střídáních to opadlo a snažil jsem se hrát to, co umím.

Před sezónou jsi přestoupil z Vysokého Mýta, jak jsi se připravoval na tuto novou výzvu?

Přestoupil jsem, protože jsem se chtěl posunout zase o kousek dál ve své florbalové kariéře, tak jsem také přistoupil k mým začátkům tady. Snažil jsem se na sobě co nejvíce makat a nechávat na každém tréninku všechno.

Jak proběhla tvá aklimatizace v novém prostředí?

Víceméně jsem věděl, do jakého kolektivu jdu, protože jsem s většinou kluků hrál na výběrech, takže jsem se na to těšil. S trenéry jsem si taky dobře a velmi rychle sedl, všechno proběhlo na jedničku a teď už jsem v Pardubicích jako doma.