Související zápas

SOKOLI Pardubice
1052_20221203_164103.jpg

V neděli na Dašickou přijede Chodov

Další bitva o body do ligové tabulky čeká SOKOLY v neděli. V rámci foto utkání přijede do Pardubic aktuálně 5. tým Livesport Superligy Florbal Chodov.

Tým z pražského Jižního Města se po pomalejším rozjezdu již rozjel na plné obrátky a sbírá body ve velkém. V úvodních třech kolech tým Michala Podhráského třikrát padl a nacházel se na samém spodku ligové tabulky. V následujících osmi zápasech ale chodovští hráči přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a prohráli pouze s Mladou Boleslaví a Bohemians. Za zmínku stojí rozhodně vysoká výhra 18:1 s nováčkem z Karlových Varů, která jasně potvrzuje tendenci stoupajících výkonů. Lídrem Chodova je dlouhodobá opora týmu Marek Vávra, který si v probíhajícím ročníku připsal 27 kanadských bodů.

Pardubičtí hráči nezískali body do tabulky již tři zápasy, a i přes chodovskou roli favorita se pokusí, aby body zůstaly na Dašické. Při pohledu na tabulku je jasné, že tři body by se SOKOLŮM velice hodily, posunuly by je totiž až na úroveň deváté České Lípy z aktuální dvanácté pozice. SOKOLI se v této sezóně můžou opřít o velmi dobrou disciplinovanost, jsou totiž mezi čtveřicí nejméně trestaných týmů v celé soutěži, pokud ale již hrají oslabení, nejsou v něm příliš úspěšní, mají úspěšnost pouhých 46,6%, což je druhé nejhorší oslabení Livesport Superlize. Na druhé straně mají pardubičtí hráči velmi slušnou přesilovou hru, ve které mají úspěšnost lehce přes 39%, čímž jsou šestým nejlepším týmem v lize.

SOKOLI se ale můžou opřít především o fantastickou atmosféru na Dašické, kterou budou potřebovat také v neděli!

13. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 4. prosince v 18 hodin.

Komentář hráče “A“ týmu Petra Křinky:

"V neděli nás čeká Chodov, se kterým hrajeme důležitý zápas, který chceme jednoznačně vyhrát a udělat zase krok dál. Důležité bude samozřejmě navázat na poslední výkon, který nebyl špatný, ale musíme zlepšit naši koncovku. Věřím že před domácím publikem dovedeme zápas do vítězného konce."

Livesport Superliga, 13. kolo:

Neděle, 4. prosince, 18:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – FAT PIPE Florbal Chodov