911_20210923_110055.jpg

V neděli přijede na Dašickou Mladá Boleslav

Vítěz předchozího ročníku Livesport Superligy, Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, přijede do haly na Dašické v rámci 4. kola letošního ligového ročníku. SOKOLI se budou snažit o vítězství nad týmem z města automobilů po více než šesti letech.

Na boleslavské poměry nepovedený start sezóny zažívá tým pod taktovkou Petra Novotného. Z úvodních tří zápasů si omlazený tým Boleslavi připsal dvakrát ztrátu jednoho bodu ze zápasů s Chodovem a BLACK ANGELS. Zmiňovaný omlazený tým zapsal během léta velké změny v kádru. V období mezi vyhraným Superfinále a startem letošního ročníku zaznamenal tým celkem 9 odchodů! Těmi nejcitlivějšími byly rozhodně například konec kariéry dirigenta boleslavské obrany Petra Krzyžanka nebo přestup Jana Řehoře do švýcarského UHC Thun. Avšak po odchodech musí být vždy i příchody, Boleslav na svou soupisku zapsala pět mladých pušek, mezi nimi i například člen All-Star týmu MSJ v Brně, Matěj Pěnička. Tento obměněný mladý tým s věkovým průměrem 23,7 let se tedy stále sehrává a bez pochyb bude chtít svojí sílu ukázat již v neděli na Dašické.

Také pardubický tým se po minulé sezóně obměnil. Nejcitelnější ztrátou pro tým Martina Zozuláka je rozhodně konec kariéry kapitána a srdcaře Radka Formánka. Příchody produktů klubové akademie, mladíků Křinky s Nezvalem, znamenají jediné, pardubický “A” tým je v letošní sezóně bezkonkurenčně nejmladší. S věkovým průměrem pouhých 21,3 let se bude pokoušet obrat o body úřadující mistry. SOKOLI se aktuálně nachází na 11. místě v tabulce Livesport Superligy se ziskem tří bodů.

Povede se “A” týmu překvapit a získat cenné body do tabulky?

4. kolo Livesport Superligy začíná v neděli 26. září od 17 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Matyáše Velce:

Víme, že do zápasu s Mladou Boleslaví nejdeme jako favoriti a víme, že to bude velmi náročné utkání, ale věřím, že se na ně dobře připravíme, nenecháme jim nic zadarmo a porveme se o body do tabulky.

Livesport Superliga, 4. kolo:

Neděle, 26.září, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice- Předvýběr.CZ Florbal MB