917_20211003_011218.jpg

Vojtěch Rusin: V první polovině zápasu se Spartou jsme předvedli nejlepší výkon sezóny

Mladý odchovanec Rtyně v Podkrkonoší, který začíná svou třetí sezónu v Pardubicích. Vojtěch Rusin v rozhovoru vypráví o aktuálním průběhu sezóny a vyhlídkách k nadcházejícímu utkání.

Máte za sebou úvodních pět kol Livesport Superligy, jak je hodnotíš?

Prvních pět kol hodnotím poměrně kladně, sice máme pouze tři body a prohra s Otrokovicemi bylo jedné velké zklamání, ale myslím si, že předvádíme poměrně slušné výkony, plníme pokyny trenérů a hodně jsme vylepšili hru na míčku. Což jsme předvedli například teď na Spartě, kdy jsme první polovinu zápasu Spartu vůbec k ničemu nepustili a diktovali tempo hry.

Zažili jste si s “A” týmem hodně nepovedený zápas s Mladou Boleslaví, co zlepšit ve vaší hře aby se už neopakoval?

Nevím z jakého důvodu, ale přišlo mi, že máme k Boleslavi až přehnaný respekt. Ano, vyhráli letošní Superfinále, ale to neznamená, že bychom je neměli brát jako každého jiného soupeře. V zápase jsme bohužel vytvořili spoustu chyb a to tým, jako je Boleslav, prostě trestá. Pro příště bychom si měli určitě víc věřit na hokejce a pokusit se vyvarovat zbytečných chyb.

V zápase se Spartou jste výkon zlepšili, byl to obraz hry který snesl měřítko?

V zápase se Spartou jsme dle mého předvedli nejlepší výkon v letošní sezóně, aspoň teda v první polovině zápasu. Myslím, že nám tento zápas ukázal, že naprosto bez problémů dokážeme hrát proti týmům první poloviny tabulky. Jen musíme udržet koncentraci celý zápas.

V tomto zápase jsi byl zvolen nejlepším hráčem, jaké kolem toho máš pocity?

Ocenění nejlepšího hráče samozřejmě vždycky potěší, ale těšilo by mě víc, kdybychom si odvezli i 3 body.

V neděli vás čeká zápas s Bohemians, jaké od něho máš očekávání?

Na zápas s Bohemkou se těším. Očekávám utkání “nahoru dolů” plné gólů a to mě baví.