Související zápas

SOKOLI Pardubice
607_20181102_101126.jpg

Výjezdní utkání v Hradci Králové: Pardubice se střetnou s Tatranem

Pardubické florbalisty čeká v neděli venkovní duel s Tatranem Střešovice, k utkání ale nepojedou do Prahy, ale do blízkého Hradce Králové. Tatran Střešovice si pro své výjezdní utkání vybral regionálního soupeře a věří, že duelem se Sokolem Pardubice se povede zaplnit Sportovní halu Třebeš.

Sokol Pardubice neprožívá příliš povedené poslední období, prohrál poslední tři utkání, v posledním duelu navíc na domácí půdě inkasoval od Chodova dvouciferný počet branek. Východočeši získali z jedenácti utkání deset bodů a nachází se na průběžném nelichotivém jedenáctém místě. Tatranu se daří zejména v zápasech se silnějšími týmy, naposledy si připsal cenný skalp úřadujícího mistra z Mladé Boleslavi, v posledním kole ale po nepovedeném závěru padl v Liberci 6:5.

Pardubicím se po dvou obratech přestalo na hřištích soupeřů dařit, prohrály poslední tři duely na venkovních hřištích. Nyní ale půjde o speciální zápas, hrát se bude na neutrální půdě, Střešovice mají s halou Třebeš zkušenosti z minulého roku z výjezdních utkání. Pardubickému týmu může úskalí hradecké haly prozradit brankář Martin Haleš, jenž do Sokola přišel právě z hradeckého klubu, který je partnerským klubem Tatranu a podílí se na spolupořádání utkání.

Na poslední vzájemné utkání s Tatranem nemají Pardubice příliš dobré vzpomínky, ve STODOLA Aréně prohrály po nepovedené třetí třetině 10:3. Na Dašické naopak bodoval Sokol, který vybojoval výhru 5:4. Proti Sokolu se v minulé sezoně dařilo Marku Benešovi, který nastřílel svému soupeři pět branek a na dvě nahrál. Nyní Marek Beneš ještě spolu s Filipem Langerem bojuje o finální nominaci na prosincové Mistrovství světa ve florbale v Praze.

V Hradci Králové čeká na fanoušky bohatý doprovodný program, mohou se těšit na focení s pohárem pro vítěze světového šampionátu, kterého do Hradce přiveze maskot mistrovství Floorian. Očekává se naplněná hala v Třebši, pardubický klub dostal k dispozici pro své fanoušky volné vstupenky, vstup zdarma budou mít také všichni, kteří předloží permanentku na domácí utkání Sokola.

Tipsport Superliga, 12. kolo: 

neděle 4. listopadu, 18:00, SH Třebeš, Hradec Králové: Tatran Teka Střešovice – Sokol Pardubice