869_20210301_114416.jpg

Základní část směřuje ke konci! SOKOLI vyjedou k utkání s Tatranem

Zápas, který může definitivně určit osud sezóny SOKOLŮ čeká “A” tým ve středu ve Sportovním Centru Řepy. Pro uchování teoretické šance na 10. příčku potřebují zvítězit za tři body.

V cestě za desátým místem stojí SOKOLŮM soupeř z řádu těch nejtěžších, tím je střešovický Tatran. Po letním posílení kádru zažívají Střešovice nejlepší sezónu za poslední čtyři roky, když se nachází na čtvrtém místě Livesport Superligy. Poslední dvě utkání ale hráčům Střešovic nevyšla. Prohráli 4:5 s BLACK ANGELS, kteří si vybojovali účast v play-off a suverénní Mladou Boleslaví na její půdě 1:7, do zápasu se SOKOLY tedy mají motivaci velikou, tou bude naladění se na play-off a dotáhnutí se na třetí pozici v tabulce, na které se nacházejí Bohemians, kteří nasbírali o pouhé dva body více. Statistikám bezkonkurenčně vévodí Filip Langer, který se s 56 (27+29) body nachází na třetím místě bodování celé Livesport Superligy.

“A” tým má do zápasu jasný cíl, tím je vítězství za tři body, které by udrželo teoretickou šanci na 10. místo. Poslední utkání pardubickým fanouškům moc radosti nepřinesla. Z uplynulých osmi zápasů si odnesli pouhé dva body za výhru v prodloužení proti Hattricku Brno. Tuto sérii by mohl SOKOLI zlomit v pravý čas, tím je právě středeční utkání. “A” tým stále doplácí na přesilové hry, pouhých 8 branek v početních výhodách a úspěšnost 17,78% není taková, jakou by si trenér Zozulák představoval. Základem povedeného večera by mohl být výkon první útočné trojky ve složení Přemek Pakosta (9+18), Jan Savický (21+8), Adam Šmíd (26+19).

Povede se SOKOLŮM zvítězit a zachovat šanci na přímou záchranu?

16. kolo Livesport Superligy začíná ve středu 3. března v 19 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Lukáše Kučery:

Zápas s Tatranem pro nás bude velmi důležitý, protože jestli chceme stále pomýšlet na přímou záchranu, tak musíme vyhrát. Věřím, že předvedeme týmový výkon a půjdeme si pro 3 body.

Livesport Superliga, 16. kolo:

Středa, 3. března, 19:00, Sportovní Centrum Řepy: Tatran Teka Střešovice - SOKOLI Pardubice


Sestřih branek z prvního vzájemného utkání