Související zápas

SOKOLI Pardubice
637_20190124_111359.jpg

Předposlední domácí zápas. Do Pardubice přijede v neděli Tatran

To, jak se blíží konec základní části Tipsport Superligy, nasvědčuje i fakt, že Pardubice čekají do jejího konce už pouze dva domácí duely. Ten předposlední odehraje Sokol v neděli 27. ledna od 17:00 s Tatranem, který je aktuálně na páté příčce. Východočeši se nacházejí ve vodách soubojů o udržení, naopak pražský celek je na páté příčce velice blízko play off.

Po vítězství v Poháru České pojišťovny čeká Sokol Pardubice náročný závěr základní části Tipsport Superligy, nachází se totiž ve spodních patrech tabulky, a ještě ho čeká tuhý boj o to, aby se nemusel strachovat o udržení. K záchraně se může přiblížit zápasem se Střešovicemi, kterým se v poslední době příliš nedařilo a sérii porážek přerušily až v posledním utkání v derby s Bohemians, které porazily 9:6. Tatranu se také nepovedly poslední dva venkovní duely, v Ostravě naposledy prohrál jasně 8:1. Pardubičtí florbalisté ovšem zatím doma svým fanouškům příliš radost nedělají, prohráli poslední čtyři domácí zápasy a v posledních dvou inkasovali dvouciferný počet branek. Sokol se tak ještě více zaměřil na obranu, což pomohlo, jelikož ve finále Poháru inkasoval jen třikrát a stejně tak i naposledy v Ostravě.

Tatran Střešovice vybojoval z dvaceti jedna zápasů třiatřicet bodů, což ho řadí na pátou pozici, ale ještě stoprocentně jistou účast v play off nemá, i když je k němu už hodně blízko. Střešovický celek bodově táhne dvojice Marek Beneš a Filip Langer, oba mají shodně jednatřicet kanadských bodů, Beneš je s devatenácti góly nejlepším střelcem svého týmu, Langer s patnácti asistencemi nejlepším nahrávačem. Brankářskou stálicí Tatranu je v letošní sezoně Michal Rebro, jenž průměrně inkasuje 4,6 branek za zápas.

Východočeši mají značně lepší přesilovku než jejich nedělní soupeř, jejich úspěšnost je 46,4 %, v početních výhodách je ale proti Tatranu nečeká nic lehkého, jelikož Střešovice jsou s úspěšností 75,7 % týmem nejlépe bránící oslabení, ve kterém navíc vstřelily pět gólů. Procentuální úspěšnost střelby je u obou týmů podobná, a to okolo 20 %, rozdíl je v počtu střeleckých pokusů vyslaných na branku, kterých má více Tatran. Pardubičtí florbalisté mají svou produktivitu rozdělenou mezi všechny formace, přesto jsou dva hráči, kteří je bodově táhnou. Kapitán Martin Zozulák je aktuálně se 34 kanadskými body (22+12) neproduktivnějším hráčem svého týmu, v počtu vstřelených branek za ním jen těsně zaostává s dvaceti přesnými zásahy Jan Kourek.

22. kolo Tipsport Superligy:

neděle 27. ledna, 17:00, SH Dašická: Sokol Pardubice – Tatran Teka Střešovice