Související zápas

SOKOLI Pardubice
598_20181003_113633.jpg

Pardubice čeká ve čtvrtek v Liberci dohrávka 1. kola

První vzájemný souboj s Libercem měl mít Sokol za sebou již po úvodním kole Tipsport Superligy. Kvůli zdravotním potížím pardubického celku musely být jeho první dva zápasy odloženy a Pardubice se postaví proti rozjetému celku ze severu Čech ve čtvrtek 4. října.

Minulý rok zažil Liberec další boje o záchranu, v novém ročníku je v úplně opačné pozici. Po odloženém prvním duelu mu vyšel start do sezony, ze šesti utkání prohrál pouze jednou a se čtrnácti získanými body je na pátém místě. Nejproduktivnějším hráčem celku z pod Ještědu je s devíti kanadskými body za tři góly a šest asistencí Petr Salát. Liberecký celek spoléhá v brankovišti zejména na Víta Vaníčka, jenž odchytal čtyři zápasy s průměrem čtyři a půl inkasovaných gólů na zápas.

Sokol je v rozdílné situaci než jeho soupeř, po dvou odložených utkáních sice vstoupil do soutěže výhrou proti České Lípě, další tři duely však prohrál. Zvedl se až v souboji s Bohemians, se kterými předvedl velký obrat z 1:6, v prodloužení získal bod navíc za výhru 7:6. Východočeši věří, že toto utkání je může nakopnout. Tento týden je čekají dva duely, v nichž potřebují znovu bodovat. „Potřebovali jsme bodovat. Víme, že nyní máme soupeře, se kterými potřebujeme sbírat body. S Libercem a Brnem bychom měli bodovat, jedeme si pro další body a určitě chceme navázat na duel proti Bohemians, který se nám povedl,“ říká pardubický kapitán Martin Zozulák.

Ve čtvrtek v 19:30 se proti sobě postaví Liberec, který má s úspěšností 67% čtvrté nejlepší oslabení a vstřelil v něm již čtyři branky, a Pardubice, které jsou s 58% druhé nejlepší v proměňování přesilovek, na druhou stranu se jim ale nedaří v trestných stříleních, ještě neproměnily ani jedno. Pro pardubické soupeře může být nevýhodou, že Sokol má vyrovnanou brankářskou dvojici, Jakub Levínský s Martinem Halešem se v brankovišti střídají.

Tipsport Superliga, dohrávka 1. kola: 

čtvrtek 4. října, 19:30, SH ZŠ Dobiášova Liberec: FBC Liberec – Sokol Pardubice