Související zápas

SOKOLI Pardubice

Popáté v řadě doma, Pardubice v neděli hostí Vítkovice

Sokol pokračuje v sérii zápasů před domácím publikem, na Dašické odehraje již pátý duel v řadě. Poslední dva zápasy v Tipsport Superlize Pardubice těsně prohrály, spravily si ale chuť úspěšným vstupem do nového roku, kdy rozstřílely Ostravu 10:4 a postoupily do finále Poháru.

Pardubičtí hráči nemají po čtvrteční výhře nad Ostravou příliš času na odpočinek, hned v neděli se totiž před domácími fanoušky představí znovu. A opět přijede ostravský celek, tím jsou Vítkovice, které nedávno padly ve čtvrtfinále Poháru s FBC Ostrava. Po dvou porážkách v řadě se ale zmátořily a před Vánoci rozstřílely Českou Lípu 16:7. Vítkovice jsou se čtyřiceti body na druhém místě Tipsport Superligy, poslední dva venkovní duely ale těsně prohrály.

Pro Pardubice ale může být na druhou stranu výhodou, že se již dostaly zpět do zápasového tempa a začaly nový rok vysokou výhrou, věří, že právě ta je může nakopnout k lepším výsledkům. V prvním letošním vzájemném měření sil sice začal lépe Sokol, jenž se dvěma góly v rozmezí osmi vteřin ujal dvoubrankového vedení, jenže to neudržel ani do konce první části. Od druhé třetiny už tahaly za delší konec Vítkovice, kterým pomohl hattrickem Jastřembský. V posledních dvou letech se pardubickému celku dařilo na Dašické hrát s Vítkovicemi vyrovnanou partii, minulou sezonu padl až 6:5 po prodloužení a rok předtím prohrál těsně 6:4.

Oba týmy mají opačný poměr vstřelených a obdržených branek, z tohoto pohledu jsou na tom lépe Vítkovice, jejichž brankový rozdíl je plus 47, naopak Sokol více inkasuje a má –37. Oba celky mají ale téměř totožnou úspěšnost přesilovek, ve vstřelenou branku promění téměř každou druhou. Východočeši jsou se 101 trestnými minutami nejtrestanějším týmem soutěže, v oslabení mají větší úspěšnost než Vítkovice, a to 63%.