Související zápas

SOKOLI Pardubice
613_20181118_090935.jpg

Poslední zápas před repre pauzou: Sokol se představí v Boleslavi

Pardubičtí florbalisté se v tomto týdnu dostali zpět na víteznou vlnu, po dvou výhrách je čeká na závěr týdne těžký soupeř. Druhou polovinu základní části Tipsport Superligy začne Sokol v Mladé Boleslavi, Technologové odehráli poslední ligový zápas 3. listopadu.

Východočeši zažívají po herní stránce poslední náročný týden před téměř měsíční reprezentační pauzou. Tipsport Superliga se překlápí do své druhé poloviny, tu zahájí Sokol Pardubice v neděli 18.11. od 17:00 na domácí půdě Mladé Boleslavi. Sokolu by se cenný skalp úřadujícího mistra hodil, za první polovinu soutěže získal totiž třináct bodů, což stačí na 12. místo. Pardubičtí jsou povzbuzeni dobrými výkony z tohoto týdne, nejprve v pondělní televizní předehrávce vybojovaly tři důležité body proti Královským Vinohradům a následně ve středu udrželi vedení proti Otrokovicím v osmifinále Poháru České pojišťovny.

Mladá Boleslav odehrála svůj poslední superligový duel 3. listopadu, kdy na hřišti České Lípy vyhrála těsně 6:5. Ve středu narozdíl od Pardubic skončila její cesta Pohárem, když podlehla Vítkovicím na jejich hřišti 4:0. Technologové se mohou pyšnit dobrou domácí bilancí, před vlastními fanoušky vyhráli již šestkrát v řadě a posledních pět výher byl o tři a více branek.

Pardubice se s Mladou Boleslaví střetly poprvé v letošní sezoně v 5. kole, tento vzájemný souboj ovládla Boleslav jasně 6:1. Podíl na její výhře měl také expardubický brankář Petr Musil, který pochytal třicet střel. Východočeši jsou netrestanějším mužstvem Tipsport Superligy a na vyloučení si budou muset dávat v neděli velký pozor, jejich soupeř má totiž 50% úspěšnost přesilovek, což předvedl Pardubicím v první vzájemném střetnutí, kdy proměnil dvě přesilovky ze tří.

Sokolu se na hřištích soupeřů v poslední době příliš nedaří, v Superlize prohrál na palubovce soupeře poslední čtyři duely, tuto bilanci napravil alespoň v pohárovém utkání v Otrokovicích. V Mladé Boleslavi Pardubice naposledy vyhrály v lednu 2010.

14. kolo Tipsport Superligy:

neděle 18. listopadu, 17:00, MSH Mladá Boleslav: Technology Florbal MB – Sokol Pardubice