Související zápas

SOKOLI Pardubice
628_20190110_095432.jpg

Sokol zakončí sérii domácích utkání v sobotu se Spartou

Pět domácích utkání za sebou už pardubičtí florbalisté odehráli, nyní je čeká šestý, kterým tato série skončí. Pardubice hostí netradičně v sobotu od 17:00 Spartu, ta je na opačném konci tabulky než Sokol, ale v posledních duelech se jí až tolik nedaří.

Východočeši mají proti Spartě v 19. kola Tipsport Superligy co napravovat, naposledy totiž minulý týden vyhořeli s Vítkovicemi, kdy po nepovedeném závěru zápasu prohráli 2:11. To naopak Sparta vstoupila do nového roku v Superlize výhrou 6:1 nad Bulldogs, čímž přerušila sérii dvou porážek v řadě. Na konci roku 2018 se jí příliš nedařilo, z posledních pěti utkání totiž hned třikrát prohrála. Ale i přesto se drží v tabulce na čelních pozicích, aktuálně jí patří se ziskem čtyřiceti tří bodů třetí příčka. Pardubice tak nečeká nic lehkého, a to obzvlášt po tom, co v Superlize padly třikrát za sebou. Povzbuzením pro ně ale může být postup do finále poháru, který si zajistili na začátku nového roku výhrou 10:4 nad Ostravou.

Sparťané se mohou spolehnout na oporu v brankovišti, Martin Beneš je totiž s průměrem 3,61 inkasovaných branek na zápas druhý nejméně inkasující brankář v soutěži, vychytal svému týmu třináct výher. Sparta se řadí mezi nejméně inkasující týmy, obdržela 69 branek, což je druhý nejmenší počet. Naopak v síti Sokola skončil míček už téměř jednou tolikrát, 128 obdržených branek znamená druhé nejhorší číslo v soutěži. Oba celky mají velice podobnou úspěšnost přesilových her, ta se pohybuje okolo hranice 45%, v oslabení je se 74% Sparta lepší. I toto by mohlo rozhodovat, jelikož Pardubice jsou poměrně často vylučované.

19. kolo Tipsport Superligy:

sobota 12. ledna, 17:00, SH Dašická: Sokol Pardubice – ACEMA Sparta Praha