Související zápas

SOKOLI Pardubice
611_20181111_110800.jpg

Sokolské derby v pondělí na Dašické: Pardubice – Vinohrady

V pondělní předehrávce 13. kola Tipsport Superligy přivítají Pardubice od 18:10 na Dašické Královské Vinohrady. Pro oba celky se bude jednat vzhledem k jejich postavení v tabulce o důležité utkání, to bude navíc okořeněné tím, že v dresu Královských Vinohrad nyní nastupují čtyři hráči, kteří si zahráli nejvyšší soutěž také za Pardubice.

Pardubice ani Královské Vinohrady na tom nejsou v tabulce Tipsport Superligy příliš dobře, Pardubice jsou s deseti body na dvanácté příčce, Královské Vinohrady mají na svém kontě o bod méně a jsou hned za nimi. Východočeši se v posledních zápasech trápí, prohráli čtyřikrát v řadě, navíc neinkasovali méně než sedm branek. Naposledy padli ve výjezdním utkání s Tatranem 7:3. Vinohrady v dohrávce 9. kola prohrály v pražském derby s Bohemians 6:2, předtím si ale poradily s Otrokovicemi 4:1. Na venkovních hřištích se jim příliš nedaří, třikrát v této sezoně inkasovaly na hřišti soupeře dvouciferný počet branek.

Pardubice mají na svého pondělního soupeře dobré vzpomínky ze sezony 2015/2016, kdy ho v bojích o udržení porazily 4:2 na zápasy a udržely se v nejvyšší soutěži. Stejný scénář se opakoval také v sezoně předcházející, pardubický celek udolal Královské Vinohrady 4:1 na zápasy.

V dresu Královských Vinohrad momentálně nastupují čtyři hráči, kteří dříve oblékali pardubický dres – Jan Linhart, Štěpán Reiter, Jan Svoboda a Lukáš Gregor. Nejpeprnější bude vzájemný souboj pro Lukáše Gregora, který velice dobře zná současnou pardubickou kabinu, zpět do Královských Vinohrad přestoupil z Pardubic teprve nedávno a ve staronovém působišti se mu zatím poměrně daří.

Pražský celek má ve svém kádru brankáře s třetí nejvyšší úspěšností zákroků z celé Tipsport Superligy. Martin Dejmal odchytal pět zápasů, v nichž měl průměrnou úspěšnost zákroků 84.30%. Naopak pardubičtí brankáři na tom vzhledem k velkému počtu inkasovaných branek tak dobře nejsou, lépe z pardubické brankářské dvojice na tom je mladík Martin Haleš s 75.00%. Hosté si budou muset dávat pozor na první útočnou formaci východočechů, nejproduktivnějším hráčem je kapitán Martin Zozulák (9+6). Na druhé straně mají na svém kontě shodně třináct kanadských bodů Martin Skřiván a Zbyněk Stuchlík.

Fanoušci se mohou mimojiné těšit na pohár pro mistry světa, o které se bude bojovat na prosincovém šampionátu v Praze.

Předehrávka 13. kola Tipsport Superligy:

pondělí 11. listopadu, 18:10, SH Dašická: Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady