SOKOLI prohráli v důležitém utkání s Českou Lípou

Přímý souboj o 10. příčku Livesport Superligy "A" tým nezvládl. Zbytečné chyby a opětovná neefektivita v přesilových hrách stála SOKOLY lepší výsledek. Šanci na reparát bude mít tým Martina Zozuláka již v neděli v dalším důležitém utkání s Hattrickem Brno.

Po opatrném úvodu otevřel skóre v šesté minutě Velc. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Z brejkové situace, ze kterých hosté hrozili nejčastěji, se prosadil Jirsa a srovnal skóre utkání. Do konce periody se již stav utkání neměnil a tak se šlo do kabin za výsledku 1:1.

Ve druhé části pomalu začali přebírat otěže zápasu hosté, kteří hráli velmi organizovaně v obraně. Trpělivá hra se začala vyplácet, severočeši totiž odskočili dvě brankami. Nejprve se prosadil Štěrba a poté krásnou individuální akci započal obranným zákrokem Tichý, který poté pokračoval do útoku a zakončil přesně, čímž zvýšil již na 1:3. Minutu po této brance vrátil SOKOLY do zápasu Savický, který s dávkou štěstí backhandem dostal míček za Dvořáka. Emoce začaly hrát velkou roli, také proto byla k vidění i hra 4 na 4, při které po dobře sehrané standartní situaci zvyšoval na 2:4 Slaný.

Střelecké náboje si hráči ponechali do závěrečné třetiny. Bohužel pro SOKOLY měli přesnější mušku hosté. Do posledních 20 minut nastoupili SOKOLI již jen na dvě formace. Ze začátku vše nasvědčovalo tomu, že by to mohlo fungovat. V šesté minutě totiž snižoval Pakosta. Úspěch v tomto důležitém zápase hned po 24 vteřinách oddálil nejlepší hráč hostů, Václav Vavruška. Odpověď na sebe nenechala čekat dlouho, po necelé minutě snižoval Šmíd. To bylo však od domácích pomalu vše, poté totiž přišla smršť branek hostů. V rozmezí pěti minut se podařilo skórovat postupně Slanému, Tichému a Vavruškovi, což vedlo k time-outu domácích. Po oddechovém čase to SOKOLI zkoušeli v šesti, do prázdné branky se ale trefil Kadlec. “A” tým již neměl co ztratit, pokračoval tedy ve hře bez brankáře a vyplatilo se. Malou jiskřičku naděje vykřesali brankami Oubrecht a Savický. To bylo však od SOKOLŮ vše. Skóre totiž do prázdné branky završil Slaný, který dokonal svůj hattrick a upravil na konečných 6:10.

Livesport Superliga, 20. kolo:

SOKOLI Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:10 (1:1,1:3,4:6)

Branky Pardubic: 05:42 Matyáš Velc, 33:44 Jan Savický, 45:24 Přemek Pakosta, 46:30 Adam Šmíd, 58:23 Václav Oubrecht, 58:44 Jan Savický

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Oubrecht, Kaluža, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Lehký, Smola, Žáček, Černý, Formánek